Kikapott a Lisszabonban zajló csapat Európa-bajnokság negyeddöntőjében a magyar női együttes Ausztriától, a férfiválogatott viszont legyőzte az olaszokat, így már biztos, hogy megkapaszkodik az élvonalban.

A Póta Georgina, Madarász Dóra, Pergel Szandra összetételben asztalhoz álló magyar csapat 3-1-es péntek délután vereséget szenvedett a négy közé jutásért rendezett mérkőzésen. Az első párban Madarász kikapott az osztrákok kínaijától, Liu Jiától, majd Póta nagy csatában legyőzte Polcanovát. A harmadik meccsen Pergel nem bírt Soljával, majd Liu Jia Pótát is felülmúlta, így alakult ki a véegredmény. Ez azt jelenti, hogy válogatottunk az 5–8. helyért folytatja a kontinensviadalt: szombaton Fehéroroszország lesz a rivális.

A magyar férficsapat olaszok elleni találkozóján az volt a tét, hogy ha győz az együttes, akkor már nem kell tovább izgulni: teljesíti a célt, megkapaszkodik a legfelső osztályban. Nos, a 9–16. helyért vívott meccsen magabiztos magyar siker született: bár Kosiba Dániel a nyitányon vereséget szenvedett Bobocicától, a folytatásban már csak a mieink örülhettek: Jakab János előbb Muttit, majd Bobocicát is elintézte, s e két mérkőzés között nyert Pattantyús Ádám is Stoyanov ellen. A 3-1-es diadal nyomán a 9–12. helyért küzd tovább a gárda: szombaton Görögország lesz az ellenfél.

Nők, negyeddöntő

MAGYARORSZÁG–AUSZTRIA 1-3

Madarász DóraLiu Jia1-3 (-9, -7, 7, -7)

Póta Georgina–Sofia Polcanova 3-2 (6, 13, -7, -8, 8)

Pergel Szandra–Amelie Solja 1-3 (5, -6, -11, -6)

Póta–Liu Jia 1-3 (-11, 12, -6, -7)

Férfiak, a 9–16. helyért

MAGYARORSZÁG–OLASZORSZÁG 3-1

Kosiba Dániel–Mihai Bobocica 2-3 (-4, 10, 7, -2, -8)

Jakab János–Leonardo Mutti 3-0 (10, 6, 6)

Pattantyús Ádám–Niagol Stoyanov 3-1 (6, -6, 9, 13)

Jakab– Bobocica 3-0 (9, 3, 7)

CSÜTÖRTÖKI EREDMÉNYEK

Nők. Negyeddöntő: Magyarország–Ausztria 1-3, SvédoroszországRománia 3-2, Lengyelország–Fehéroroszország 3-0, Németország–Hollandia 3-0.

Férfiak. Negyeddöntő: Németország–Franciaország 3-0, HorvátországFehéroroszország 3-2, Portugália–Oroszország 3-1, Svédoroszország Spanyolország 3-1.

A 9–16. helyért: Magyarország–Olaszország 3-1, Lengyelország–Románia 3-1, Ausztria–Szlovákia 3-0, Görögország–Csehország 3-1.