Szerdán megkezdődött Lisszabonban a csapat Európa-bajnokság, amelyen mindkét magyar együttes a legfelső osztályban szerepel. A nyitónapon a nők előbb bravúros győzelmet arattak Hollandia együttese ellen, majd vereséget szenvedtek az oroszoktól. A férfiak kikaptak a házigazdák társulatától.

Nagy lépést tett a nyolc közé jutáshoz vezető úton a magyar női válogatott a portugáliai kontinensviadalon: a Póta Georgina, Lovas Petra, Madarász Dóra összetételű hármas első mérkőzésén 3-1-re legyőzte a két kínai származású játékossal felálló hollandokat. Az első párban Póta magabiztosan verte Eerlandot, majd Lovas nagy csatában szenvedett Li Jiétől. Ez után Madarász – a végsőkig kiélezett meccsen, a döntő játszmát 11-9-re nyerve – múlta felül Li Jiaót (Dóra a harmadik szettet 10-4-es vezetésről veszítette el...), végül Póta bizonyult jobbnak Li Jiénél: szintén 3-2-re, az ötödik felvonásban 16-14-re győzött...

A 3-1-es siker azt jelentette, hogy a magyar csapat a „halálcsoport” talán legfontosabb mérkőzésén diadalmaskodott.

Az együttes este aztán a nyitányon a luxemburgiakat 3-2-re verő oroszokkal találkozott, és 3-1-es vereséget szenvedett. Előbb Póta simán elintézte Dolgihot, majd Madarász hatalmas csata végén elbukott Mihajlovával szemben. A folytatásban kikapott Lovas (az ötödik szetbben 13-11-re...) és Póta is, s három 3-2 arányú sikere nyomán a rivális ünnepelhetett.

Csütörtökön Luxemburg ellen fejezi be a csoportszakaszt a magyar női válogatott.

A férfiak Portugália ellen kezdték meg szereplésüket, és papírforma-vereséget szenvedtek (0-3). Kosiba Dániel erejéből egy szettre futotta Freitas ellen, Jakab János döntő játszmára késztette Apoloniát, Pattantyús pedig 3-0-ra veszített Monteiróval szemben.

Nők, C csoport

MAGYARORSZÁG–HOLLANDIA 3-1

Póta Georgina–Britt Eerland 3-0 (6, 8, 6)

Lovas Petra–Li Jie 2-3 (12, -5, 6, -9, -8)

Madarász Dóra–Li Jiao 3-2 (-2, 9, -13, 6, 9)

Póta–Li Jie 3-2 (7, -7, -4, 8, 14)

MAGYARORSZÁG–OROSZORSZÁG 1-3

Póta Georgina–Marija Dolgih 3-0 (9, 9, 11)

Madarász DóraPolina Mihajlova 2-3 (-7, -9, 7, 9, -8)

Lovas PetraJana Noskova 2-3 (-6, 8, -3, 2, -11)

Póta– Mihajlova2-3(-7, 9, 8, -3, -11)

Férfiak, A csoport

MAGYARORSZÁG–PORTUGÁLIA 0-3

Kosiba DánielMarcos Freitas1-3 (-5, -3, 10, -6)

Jakab JánosTiago Apolonia 2-3 (-3, -4, 7, 7, -6)

Pattantyús ÁdámJoao Monteiro 0-3 (-10, -8, -6)

SZERDAI EREDMÉNYEK

Nők. A csoport: Németország–Franciaország 3-0, Ausztria–Törökország 3-0, Németország–Ausztria 3-0, Franciaország–Törökország 3-0.B csoport: Lengyelország–Portugália 3-2, Románia–Spanyolország 3-0, Portugália–Spanyolország 3-1, Lengyelország–Románia 3-0. C csoport: Magyarország–Hollandia 3-2, Oroszország–Luxemburg 3-2, Oroszország–Magyarország 3-1, Hollandia–Luxemburg 3-0. D csoport: Csehország–Svédország 3-2, Fehéroroszország–Ukrajna 3-1, Fehéroroszország–Csehország 3-1, Ukrajna–Svédország 3-1.

Férfiak. A csoport: Portugália–Magyarország 3-0, Németország–Ausztria 3-1. B csoport: Spanyolország–Görögország 3-0, Franciaország–Szlovákia 3-0. C csoport: Fehéroroszország–Olaszország 3-1, Svédország–Lengyelország 3-0. D csoport: Oroszország–Románia 3-2, Horvátország–Csehország 3-0.

A legjobbak között a négy csoportból az első és második helyezettek az 1–8, a harmadikak és a negyedikek a 9–16. helyért játszanak tovább. Az első osztálytól a 15. és a 16. helyen végző válogatott búcsúzik.