A harmadik helyért játszhat a magyar serdülő lánycsapat az olaszországi Riva del Gardában zajló korosztályos Eb-n. Az együttes a törökök legyőzése után az elődöntőben kikapott az oroszoktól.

Az utánpótlás Európa-bajnokságon hétfő délelőtt remekelt a magyar serdülő lánycsapat: a Hartbrich Leonie, Fehér Orsolya összetételű együttes a negyeddöntőben 3-2-re legyőzte a törököket. A mérkőzésen mindkét magyar lány egyszer nyert, s diadalmaskodott a kettejük alkotta páros is. Az izgalmas csatában Hartbrich játszotta az utolsó, mindent eldöntő meccset, és 1-2-ről fordítva, a döntő szettet 11-7-re hozva megnyerte a Gul Pembe Ozkayával vívott talállkozót.

A lányok – akik pénteken még a másodosztályban kezdték az Eb- t – este a döntőbe jutásért Oroszország csapatával találkoztak, és remekül startoltak. Hartbrich Leonie az első szettet elveszítette ugyan Kolis ellen, a folytatásban azonban ellenállhatatlan volt, 3-1-re győzött, és ezzel megadta az alaphangot. Csakhogy a továbbiakban az oroszok domináltak, Tajlakova 3-1-re verte Fehért, s a rivális párosa is jobbnak bizonyult a mieinknél. Fehér meccse Kolissal pedig az utolsó lett a csapatmérkőzésen: az orosz versenyző 3-0-ra nyert, ami a vetélytárs döntőbe jutását jelentette. A magyarok kedden a németekkel a bronzéremért játszanak.

A szintén a törökökkel mérkőző serdülő fiúk 3-1-es vereséget szenvedtek a 9–16. helyért vívott mérkőzésen úgy, hogy a Heiszman Henrik helyett a csapatba került Both Levente szerezte a magyar válogatott egyetlen győzelmét. A gárda a 13–16. helyért folytatta az Európa-bajnokságot, s mivel 3-1-ra nyert a fehéroroszok ellen, kedden a 13. helyet célozhatja meg.

Délután a harmadikként kiemelt ifjúsági fiúk számára a négy közé jutás volt a tét, de az együttes 3-0-ra kikapott attól a svéd válogatottól, amelyet eredetileg a mezőny második helyére rangsoroltak, ám a csoportmérkőzések során vereséget szenvedett a horvátoktól, így elveszítette kedvező besorolási pozícióját. A Szudi Ádám, Ecseki Nándor, Majoros Bence hármas veresége azt jelentetette, hogy a gárda az 5–8. helyért játszhatott tovább a kontinensversenyen, este azonban a németektől újabb sima vereséget szenvedett (0-3). Célként maradt a 7. hely, kedden a fehéroroszok ellen..

Az iifi lányok az olaszokkal játszottak a 9–16. helyért, és ugyancsak 3-0 arányban maradtak alul, majd a lengyelek ellen álltakőztek, asztalhoz, és nagy küzdelemben 3-2-re így a 13. helyért mérkőzhetnek.