A legjobb nyolc közé jutott a magyar serdülő lány- és az ifjúsági fiúcsapat az olaszországi korosztályos Eb-n. A serdülő fiúk és az ifi lányok a 9–16. helyért folytatják.

A Riva del Gardában zajló utánpótlás Eb harmadik napján a kontinensversenyt a másodosztályban kezdő, de ott egyaránt csoportgyőztes két magyar serdülőcsapat számára a 16 közé jutás volt a tét a délelőtti playoff-mérkőzésen. Nos, mindkét együttesünk sikerrel oldotta meg a dupla portugál leckét: a fiúk nagy csatában, 3-2-re, a lányok fölényesen, 3-0-ra múlták felül az ibériai együttest. Győztek az ifi lányok is: 3-2-re verték az ukránokat. Ez azt jelentette, hogy az első szakaszt követően valamennyi magyar garnitúra versenyben maradt a legjobbak között: a Bátorfi Zoltán kapitány vezette ifi fiúk után a Szappanos Csabával készülő ifjúsági lány, a Varga Zoltán által irányított serdülő fiú- és a Bárány Zsolt dirigálta serdülő lánycsapat is a nyolcaddöntőben folytathatta.

Vasárnap délután először a serdülők álltak asztalhoz, és a fiúk voltak a frissebbek, ám nagy csatában alulmaradtak a házigazda olaszokkal szemben. Bár Molnár István Patrik simán elintézte Rossit, Heiszman Henrik hasonló különbséggel kapott ki a vetélytárs első számú játékosátől, Pintótól. Miután a párost a magyarok nyerték, minden ok megvolt a reményre, hogy a hátralévő két egyes közül az egyiket sikerül „behúzni”. Sajnos nem sikerült: ezeken a találkozókon már szettgyőzelemre sem futotta a mieink erejéből, így az olaszok jutottak a negyeddöntőbe (2-3).

A fiatalabb korosztályban a lányok a szerb együttes ellen álltak asztalhoz a nyolc közé kerülésért. Hartbrich Leonie remekül kezdett, a Lupulesku felett aratott 3-1-es győzelmét azonban Fehér Orsolya ugyanilyen differenciájú veresége követte Surjan ellen. A párost elvesztette a magyar kettős, majd Fehér leiskolázta Lupuleskut, így 2-2-es mérkőzésállásnál Hartbrichon múlt, kívívja-e a csapat a továbbjutást. És Leonie keze nem remegett meg, sőt: fölényes sikert aratva szerezte meg az újabb győzelmet, így a magyar válogatott a negyeddöntőbe került! Következő ellenfele hétfő délelőtt 11 órától a török csapat lesz.

Az ifjúsági együtteseink közül a lányok, sajnos, hamar befejezték az első helyen kiemelt, topfavorit németek elleni találkozójukat: csupán Imre Leila tudott játszmát nyerni a meccsen. A garnitúra hétfőn a 9–16. helyért játszik, ellenfele az olasz válogatott lesz.

A mezőny harmadik helyére rangsorolt magyar ifi fiúcsapat hatalmas küzdelmet vívott a szerbekkel, és nem akármilyen izgalmak közepette győzött. Ecseki Nándor 3-0-ra elintézte Katicsot, Szudi Ádám azonban 3-2-es vereséget szenvedett Marinkovicstól. A harmadik párban Majoros Bence következett Popovics ellen: 0-2-nél megijedtünk, de a nyírbátori versenyző ettől kezdve ellenállhatatlan volt, és 3-2-re megfordította a mérkőzést. Már csak egy találkozót kellett nyerni a nyolc közé jutáshoz, s Szudi nem is feszítette tovább a húrt: 3-2-re legyőzte Katicsot, így a gárda 3-1-es sikert aratott. Hétfőn 13 órától a svédek ellen már az elődöntőbe jutás lesz a tét!

IFJÚSÁGI FIÚK

Nyolcaddöntő

MAGYARORSZÁG–SZERBIA 3-1

Ecseki Nándor–Ivor Katics 3-0 (5, 9, 6)
Szudi Ádám–Nikola Marinkovics 2-3 (10, -8, 9, -4, -10)
Majoros Bence Marko Popovics 3-2 (-9, -8, 3, 5, 8)
Szudi–Katics 3-2 (9, 8, -9, -15, 2)

További eredmények a 8 közé jutásért: Franciaország–Szlovákia 3-2, Németország–Oroszország 3-1, Svédország–Portugália 3-0, Fehéroroszország–Csehország 3-2, Lengyelország–Ausztria 3-1, Dánia–Szlovénia 3-1, Horvátország–Ukrajna 3-0.

IFJÚSÁGI LÁNYOK

Rájátszás a 16 közé jutásért

MAGYARORSZÁG–UKRAJNA 3-2

Imre Leila–Alian Svorak 3-0 (11, 8, 7)
Nagypál Csilla–Katerina Kizjuk
2-3 (-10, 9, -8, 7, -8)
Takács Lili – Julija Szvinyicina 3-0 (7, 12, 8)
Imre–Kizjuk 1-3 (-8, 6, -7, -7)
Nagypál–Svorak 3-1 (?, ?, ?, ?)

MAGYARORSZÁG–NÉMETORSZÁG 0-3

Nagypál Csilla–Chantal Mantz 0-3 (-9, -3, -8)
Imre Leila–Nina Mittelham 1-3 (9, -10, -8, -7)
Takács Lili 0-3 (-5, -3, -6)

További eredmények a 8 közé jutásért: Észtország–Olaszország 3-2, Szlovénia–Lengyelország 3-2, Románia–Spanyolország 3-0, Franciaország–Hollandia 3-0, CsehországIzrael 3-2, Horvátország–Szerbia 3-1, Oroszország–Portugália 3-0.

SERDÜLŐ FIÚK

MAGYARORSZÁG–PORTUGÁLIA 3-2

Molnár István Patrik–José Lavado Francisco 3-1 (-8, 8, 7, 3)
Heiszman Henrik–Eduardo Vieira 3-1 (-6, 4, 2, 2)
Molnár, Heiszman–Lavado Francisco, Vieira 2-3 (-10, 6, -5, 7, -9)
Heiszman–Lavado Francisco 1-3 (8, -6, -7, -6)
Molnár–Vieira 3-0 (5, 7, 9)

MAGYARORSZÁG–OLASZORSZÁG 2-3

Molnár István Patrik–Carlo Rossi 3-0 (6, 5, 5)
Heiszman Henrik–Daniele Pinto 0-3 (xxx)
Molnár, Heiszman–Pinto, Rossi 3-1 (10, -9, 8, 8)
Molnár–Pinto 0-3 (-3, -7, -9)
Heiszman–Rossi 0-3 (-8, -5, -12)

További eredmények a 8 közé jutásért: Románia–Szerbia 3-0, Dánia–Belgium 3-1, Lengyelország–Csehország 3-1, Oroszország–Szlovénia 3-0, Németország–Törökország 3-2, Svédország–Moldova 3-2, Franciaország–Fehéroroszország 3-0.

SERDÜLŐ LÁNYOK

MAGYARORSZÁG–PORTUGÁLIA 3-0

Hartbrich Leonie–Alexandra Pisco 3-0 (6, 9, 11)
Fehér Orsolya–Rita Varejao 3-0 (7, 6, 9)
Hartbrich, Fehér–Varejao, Raquel Martins 3-0 (8, 9, 4)

MAGYARORSZÁG–SZERBIA 3-2

Hartbrich Leonie–Izabela Lupulesku 3-1 (-6, 10, 3, 8)
Fehér Orsolya–Sabina Surjan 1-3 (-9, -6, 6, -9)
Hartbrich, Fehér–Surjan, Lupulesku 1-3 (8, -2, -7, -8)
Fehér–Lupulesku 3-0 (9, 2, 4)
Hartbrich–Surjan 3-0 (9, 6, 7)

További eredmények a 8 közé jutásért: Románia–Lengyelország 3-0, Ukrajna–Svédország 3-1, Fehéroroszország–Ausztria 3-1, Németország–Csehország 3-0, Törökország–Szlovákia 3-0, Franciaország–Norvégia 3-1, Oroszország– Belgium 3-2.