A Hodoninban zajló cseh nemzetközi utánpótlás-bajnokságon ifi egyesben Majoros Bence a dobogó második fokára állhatott!

A nyírbátori játékos csütörtök délelőtt, a 16 közé kerülésért vívott mérkőzésen játszmaveszteség nélkül múlta felül a szlovák Kaluznyt. Következő ellenfele a szlovén Kozul volt, és Bence, jó formáját igazolva, ezen a meccsen sem vesztett szettet. A négy közé jutáért a belga Bilasszal találkozott, és ott folytatta, ahol előzőleg abbahagyta: ezúttal 4-2-re diadalmaskodott. A döntőbe jutásért aztán az orosz Csernyov sem tudta megállítani őt: Bence ismét 4-2-re nyert, így este az aranyéremért játszhatott a román Pleteával.

A fináléban Majoros 2-0-ra, majd 3-2-re is vezetett, a végjátékot azonban Pletea bírta jobban, és 4-3-ra győzött. Bencének az ezüstérem jutott, ami bravúros eredmény, nagy-nagy elismerés jár érte.

Imre Leila vereséget szenvedett a nyolcaddöntőbe jutásért: a román Zaharia hat szetbben bizonyult jobbnak nála.

A leány párosok viadalán a Fehér Orsolya, Hartbrich Leonie nagyszerű győzelemmel folytatta a viadalt fehérorosz vetélytársa ellen, a negyeddöntőben azonban a portugál kettős már túl nagy falatot jelentett a mieink számára.

Leány páros

Fehér Orsolya, Hartbrich Leonie–Daria Trigolosz, Lizaveta Csikhanava (fehérorosz) 3-1

Fehér Orsolya, Hartbrich Leonie–Rita Fins, patricia Maciel (portugál) 1-3