Fókuszban a budapesti World Tour-verseny
A magyar játékosok az ünnepek alatti rövid pihenő után már gőzerővel készülnek a január 16-án kezdődő, 150 ezer dollár összdíjazású budapesti World Tour-versenyre.
„Az előző hetekben a fizikai tréningek voltak a középpontban, most visszatérünk a soklabdás technikai edzésekhez. Válogatott játékosainkra ezen a hétvégén bajnoki mérkőzés vár németországi klubjukban, tehát már most formába kell lendülniük. Remélem, hogy a jó formájukat átmentik a World Tour-versenyre is” – nyilatkozta Aranyosi Péter, a férfiak szövetségi kapitánya, aki Ecseki Nándorral a jövő héten ellátogat Szudi Ádámhoz és Majoros Bencéhez Ochsenhausenben, ahol öt napon át együtt edzenek majd.
Lakatos Tamás szintén a Bundesligában edződik, a mostani budapesti versenyre nem tűzött ki nagyon merész célokat maga elé.
„A főtáblán kezdek, így azonnal kaphatok egy nagyon erős ellenfelet is – mondta a Fortuna Passau légiósa. – Nem elvárható, hogy ott nyerjek, de nagyon szeretnék bejutni a második fordulóba, és ezért természetesen minden tőlem telhetőt megteszek, küzdeni fogok az utolsó pontig.”
Az Ormai-csarnokban együtt készülnek a férfi és női játékosaink, megkérdeztük utóbbiak szövetségi kapitányát is.
„Két hetünk maradt a felkészülésre, előtte kellett egy kis pihenő a lányoknak, mert az őszi szezon igen megterhelő volt. Most már azonban teljes erőbedobással edzünk, itt van Gina is, teljes létszámmal készülünk” – adott helyzetjelentést Bátorfi Zoltán.
Póta Georgináéknak nemcsak erős, hanem nagyon sokszínű mezőnnyel kell felvenniük a versenyt, hiszen a világ minden tájáról, így Kínából is jönnek játékosok, a japánok kivételével, akik a japán bajnokságon vesznek részt. Legjobb játékosunk a budapesti rajtig biztosan nem unatkozik majd.
„Én már hatodikán megyek Németországba Bundesliga-meccsre, aztán kint maradok, mert a szponzoromnak kétnapos fotózása lesz – kezdte a rá váró feladatok felsorolását Póta Georgina. – Utána Németországban edzek néhány napot, részt veszek a Német Kupán, amely az egyik legfontosabb esemény a csapatunknak ebben az évben, majd hazarepülök Hannoverből, és gyakorlatilag beugrok a magyar nemzetközire.”
Remélhetőleg az a beugrás azért eltart néhány napig, így a magyar nézők többek között neki – és svéd párjának, Matilda Ekholmnak – is szurkolhatnak majd a verseny utolsó napjain. A publikum kiszolgálását a szervezők is szem előtt tartják. A tavalyi tapasztalatokat leszűrve az idén a játéktér közepén mobillelátót állítanak fel, így a nézők szinte testközelben élvezhetik a világ legjobbjainak játékát.
Különböző látványelemekkel (füstgép, fénykapu stb.) is fokozzák majd a show-hangulatot, a játék pedig az úgynevezett multiball rendszerben zajlik majd, ami azt jelenti, hogy a játékosoknak nem kell az elgurult labdák után menniük, hanem a játékvezetőktől azonnal kapnak egy másikat, így jócskán lecsökken a labdamenetek közötti holtidő.
Paár Dávid, a Magyar Asztalitenisz-szövetség főtitkára elmondta, hogy a fejlődés nem von maga után áremelkedést, a kilátogató nézők a tavalyi árakon vehetik meg a jegyüket. A diákok, a nyugdíjasok, valamint a szövetség játékengedélyével rendelkezők akciós áron tekinthetik meg a versenyt. A heti bérlet mellett ezúttal is lesznek napi jegyek.
Akik nem tudnak kilátogatni a BOK-csarnokba, azok a nemzetközi szövetség hivatalos online tv-csatornáján (itTV) követhetik figyelemmel a mérkőzéseket (az egész héten négy asztalon), míg az M4 Sport napi összefoglalókkal, szombaton és vasárnap pedig élő közvetítéssel jelentkezik az eseményről.
A BUDAPESTI VERSENYRE NEVEZŐ LEGJOBB JÁTÉKOSOK (a világranglista alapján)
FÉRFIAK
JÁTÉKOS (ország) világranglista-helyezés
- Fan Csen-tung (Kína) 2.
- Simon Gauzy (Franciaország) 9.
- Marcos Freitas (Portugália) 12.
- Csüang Csi-jüan (Tajvan) 15.
- Omar Asszar (Egyiptom) 16.
- Hugo Calderano (Brazília) 17.
- Ruwen Filus (Németország) 18.
- Kristian Karlsson (Svédország) 22.
- Vlagyimir Szamszonov (Fehéroroszország) 25.
- Emmanuel Lebesson (Franciaország) 26.
NŐK
- Csen Meng (Kína) 1.
- Vang Man-jü (Kína) 8.
- Doo Hoi Kem (Hongkong) 9.
- Csen Hszing-tung (Kína) 10.
- Li Ho Csing (Dél-Korea) 12.
- Li Jie (Hollandia) 14.
- Ku Jü-ting (Kína) 15.
- Csen Szu-jü (Tajvan) 16.
- PÓTA GEORGINA (Magyarország) 20.
- Sofia Polcanova (Ausztria) 22.
A MAGYAR INDULÓK
FÉRFIAK
- András Csaba
- Both Olivér
- Ecseki Nándor
- Juhász Patrik
- Kosiba Dániel
- Kriston Dániel
- Lakatos Tamás
- Majoros Bence
- Molnár István
- Nagy Krisztián
- Szita Márton
- Szudi Ádám
Várólistán:
- Do Phuong Nam
- Molnár Krisztián
- Timafalvi Gergő
NŐK
- Ambrus Krisztina
- Bálint Bernadett
- Fehér Orsolya
- Harasztovich Fanni
- Hartbrich Leonie
- Imre Leila
- Madarász Dóra
- Nagyváradi Mercédesz
- Pergel Szandra
- Peterman-Varga Tímea
- Póta Georgina