2019-tolgyes-dorottya-thaifold

Tölgyes Dorottya a serdülő lányok között egyesben a legjobb 32 közé jutott az ITTF Junior Circuit thaiföldi versenyén.

Tölgyesnek kiemeltként nem kellett selejtezőt játszania, a főtábla első körében pedig amolyan bemelegítés volt számára a Chow Ka Ching elleni mérkőzés, összesen 12 pontot engedett a 12 éves hongkongi lánynak.

A legjobb 32 között a 14 esztendős japán Jamaszaki Jua már jóval keményebb diónak bizonyult, és nem is sikerült „feltörnie". Szoros szettekben ugyan, de 3:0 lett oda, ezzel Tölgyes számára befejeződött a bangkoki kaland. A nyírbátori lány az ifjúságiak között nem jutott tovább a csoportjából (egy-egy győzelmet és vereséget jegyzett), míg csapatban egy horvát és egy walesi játékossal a negyeddöntőig jutott.