majoros-bence-ifi-vb

A magyar fiúcsapat közel állt a bravúrhoz, de végül lemaradt a negyeddöntőről a Franciaországban zajló ifjúsági világbajnokságon. A lányok a 13. helyért játszhatnak.

Fiúcsapatunk az aranyesélyes franciák ellen folytatta szereplését. Az ellenfél soraiban megtalálható volt az európai ranglista második, illetve harmadik helyezettje Alexandre Cassin, illetve Can Akkuzu személyében. Majoros Bence „csak" a 10. a rangsorban, ez azonban nem akadályozta meg abban, hogy legyőzze Cassint, ráadásul 2:1-es szetthátrányból. A folytatásban már sajnos érvényesült a papírforma, a mieink a következő három meccsüket elbukták 3:1-re, ahogy a párharcot is.

A franciák legyőzték a szlovénokat is, így a magyar–szlovén mérkőzés tétje a negyeddöntő volt. Nem kezdődött jól, Bruckner Máté és Majoros is elveszítette első találkozóját, Molnár István viszont egy bravúrgyőzelemmel életben tartotta a reményeinket. Majoros ezt követően szintén borította a papírformát, 3:2-re megverte az európai ranglista-4. Darko Jorgicot. A párharc kiélezettebb nem is lehetett volna, hiszen a mindent eldöntő meccsen ötjátszmás csatába bonyolódott Bruckner és Deni Kozul, és végül az esélyesebb szlovén diadalmaskodott. A magyar csapat a 9–12. helyért játszik a folytatásban, először a lengyelekkel találkozik.

A lánycsapatunk az alsó ágon két győzelemmel kezdett. A Hartbrich Leonie, Imre Leila, Fehér Orsolya összeállítású trió előbb a törököket, majd a szlovénokat győzte le 3:1-re, így kedden a 13. helyért küzdhet meg. Mégpedig azokkal a belgákkal, akiktől a csoportmérkőzések során 3:0-ra kikaptak.