majoros-top10

Majoros Bence harmadikként végzett az ifjúsági fiúk európai Top 10 versenyén a romániai Bodzavásárban.

Amilyen rosszul kezdődött Majoros Bence számára a romániai torna, olyan jól végződött. Az első két mérkőzését elveszítő magyar játékos szombat után vasárnap is megnyerte az összes mérkőzését. A fehérorosz Aljakszandr Hanyint és az osztrák Andreas Levenkót 4:2-re, a francia Romain Ruizt 4:1-re verte meg az utolsó napon, így harmadik helyen zárta a rangos versenyt.

Az ifjúsági fiúk között két francia, Alexandre Cassin és Can Akkuzu indult a legmagasabb ranglistás helyezéssel, de Akkuzu már az első nap után feladni kényszerült a küzdelmet gyomorbántalmai miatt, vasárnap pedig Cassin is bedobta a törölközőt, bár az ő eredményeit nem törölték.

A tornát a német Dennis Klein nyerte meg, aki csak az orosz Konsztantyin Csernovtól kapott ki.

„Kicsit tartottam a Cassin, az Akkuzu és a Jorgic elleni meccsemtől, mielőtt ide jöttem. A többiek ellen tudtam, hogy nyerhetek. Ezért is sajnálom, hogy a két francia játékos nem volt teljesen rendben – mondta Klein, aki nem rég az Ochsenhausenből az 1. FC Saarbrücken TT-be igazolt. – Hat évet töltöttem korábbi klubomnál, és szerintem fontos volt, hogy váltottam. Jobban kezdtem el játszani.”

A második helyet a szlovén Darko Jorgic szerezte meg, aki ugyanúgy hat győzelemmel és két vereséggel zárt, mint Majoros, ám az egymási elleni eredményük és a szettarányuk is a javára döntött.

EURÓPAI IFJÚSÁGI ÉS SERDÜLŐ TOP 10, BODZAVÁSÁR
IFJÚSÁGI FIÚK
7. FORDULÓ
Majoros Bence–Aljakszandr Hanyin (fehérorosz) 4:2 (4:11, 11:7, 17:15, 12:10, 9:11, 11:4)
8. FORDULÓ
Majoros Bence–Andreas Levenko (osztrák) 4:2 (9:11, 10:12, 11:5, 11:5, 11:8, 12:10)
9. FORDULÓ
Majoros Bence–Romain Ruiz (francia) 4:1 (18:16, 9:11, 11:8, 11:5, 12:10)

SZOMBATI EREDMÉNYEK
5. FORDULÓ
Majoros Bence–Alexandre Cassin (francia) 4:3 (11:5, 6:11, 4:11, 9:11, 11:5, 11:6, 12:10)
6. FORDULÓ
Majoros Bence–Alexandru Manole (román) 4:2 (11:5, 6:11, 11:5, 11:7, 10:12, 11:5)

PÉNTEKI EREDMÉNYEK
1. FORDULÓ
Darko Jorgic (szlovén)–Majoros Bence 4:2 (11:9, 6:11, 11:5, 11:9, 8:11, 11:6)
2. FORDULÓ
Dennis Klein (német)–Majoros Bence 4:1 (12:10, 13:11, 11:6, 7:11, 11:3)
3. FORDULÓ
Majoros Bence–Konsztantyin Csernov (orosz) 4:2 (11:6, 9:11, 9:11, 15:13, 11:7, 11:9)