majoros-belgium

Majoros Bence két vereséget és egy győzelmet könyvelhetett el a romániai Bodzavásárban zajló európai ifjúsági és serdülő Top 10 verseny nyitó napján.

Az ifjúsági fiúk között induló Majoros a szlovén Darko Jorgic ellen kezdte meg a szereplését, 4:2-es vereséggel. A második forduló sem alakult jobban a szempontjából, a német Dennis Klein ellen egy nyert játszmára futotta az erejéből.

„Nagyon izgultam a torna elején, Alexandru Manole ellen 2:1-es hátrányban is voltam. Bence ellen sokkal könnyebb volt, sokat edzünk együtt Ochsenhausenben, ezért ismerem a stílusát" – mondta Klein, aki három győzelemmel zárta a napot.

Utolsó pénteki mérkőzésén Bencének sikerült megszereznie első győzelmét, az orosz Konsztantyin Csernovot 2:1-es szetthátrányból verte meg 4:2-re.

A tornán mindenki játszik mindenkivel, tehát még hat meccs vár Majorosra, három szombaton és három vasárnap.

EURÓPAI IFJÚSÁGI ÉS SERDÜLŐ TOP 10, BODZAVÁSÁR
IFJÚSÁGI FIÚK
1. FORDULÓ
Darko Jorgic (szlovén)–Majoros Bence 4:2 (11:9, 6:11, 11:5, 11:9, 8:11, 11:6)
2. FORDULÓ
Dennis Klein (német)–Majoros Bence 4:1 (12:10, 13:11, 11:6, 7:11, 11:3)
3. FORDULÓ
Majoros Bence–Konsztantyin Csernov (orosz) 4:2 (11:6, 9:11, 9:11, 15:13, 11:7, 11:9)