majoros1

A Fehér Zsófia, Imre Leila pár döntőbe jutott az ifjúsági lányoknál, míg Majoros Bence ifjúsági fiú egyéniben bronzérmet szerzett a spanyolországi utánpótlásverseny második napján.

Az ifjúsági fiúknál egyesben a három főtáblás magyar közül Balázs Bence az első, Kovács Gábor pedig a második fordulóban kiesett, Bruckner Máté és Majoros Bence viszont sokáig menetelt. Brucknert a negyeddöntőben a végső győztes német Dennis Klein verte meg, míg a második helyen kiemelt Majoros (a képen) a svéd Truls Moregardtól hét játszmában szenvedett vereséget az elődöntőben.

Párosban Bruckner és Majoros a negyeddöntőben egy orosz kettőstől kapott ki szintén döntő szettben.

A lányoknál egyéniben a főtáblás versenyzőink közül Fehér Orsolya az első, Imre Leila a második fordulóban búcsúzott. A legtovább jutó Hartbrich Leonie-t a második kiemelt brazil Bruna Takahashi a nyolcaddöntőben győzte le sima mérkőzésen.

Párosban Hartbrich Fehér Orsolyával a negyeddöntőben kikapott, Fehér Zsófia és Imre Leila viszont döntőbe verekedte magát! Ott is helytálltak, ám három 11:9-es szettben alulmaradtak a negyedik kiemelt hazai duóval szemben.

SPANYOL SERDÜLŐ ÉS IFJÚSÁGI NEMZETKÖZI VERSENY, PLATJA D'ARO
A 2. NAP MAGYAR VONATKOZÁSÚ EREDMÉNYEI

IFJÚSÁGI FIÚ EGYES
1. FORDULÓ
Bruckner Máté–Fredrik Meringdal (norvég) 4:0 (11: 9, 11:2, 11:7, 11:8)
Arthur Bilas (belga)–Balázs Bence 4:0 (11:9, 11:6, 11:9, 11:8)
2. FORDULÓ
Nils Hohmeier (német)–Kovács Gábor 4:0 (11:7, 11:9, 11:4, 11:3)
Bruckner Máté–Isaac Zauli (brazil, 7.) 4:1 (10:12, 11:2, 11:4, 12:10, 12:10)
Majoros Bence (2.)–Mathan Szimon (izraeli) 4:0 (11:7, 11:8, 11:6, 11:5)
NYOLCADDÖNTŐ
Bruckner Máté–Antonio Malheiro (portugál) 4:0 (11:7, 11:4, 11:5, 12:10)
Majoros Bence (2.)–Malte Moregard (svéd) 4:1 (11:6, 11:9, 11:8, 6:11, 11:3)
NEGYEDDÖNTŐ
Dennis Klein (német, 4.)–Bruckner Máté 4:2 (11:3, 11:6, 7:11, 11:7, 8:11, 11:9)
Majoros Bence (2.)–Makszim Csapligin (orosz, 6.) 4:0 (11:9, 12:10, 11:5, 11:9)
ELŐDÖNTŐ
Truls Moregard (svéd)–Majoros Bence (2.) 4:3 (11:6, 11:9, 5:11, 2:11, 11:9, 4:11, 11:6)

IFJÚSÁGI FIÚ PÁROS
NEGYEDDÖNTŐ
Makszim Kiszeljov, Andrej Szemjonov (orosz, 6.)–Bruckner Máté, Majoros Bence (2.) 3:2 (7:11, 12:10, 8:11, 11:9, 11:8)

IFÚJSÁGI LÁNY EGYES
1. FORDULÓ
Raquel Andrade (portugál)–Fehér Orsolya 4:3 (9:11, 4:11, 3:11, 11:7, 11:7, 11:5, 12:10)
2. FORDULÓ
Rita Fins (portugál)–Imre Leila 4:1 (16:14, 8:11, 11:8, 11:9, 11:9)
Hartbrich Leonie–Ilka Doval (norvég) 4:1 (9:11, 11:6, 11:8, 11:4, 11:5)
Bruna Takahashi (brazil, 2.)–Hartbrich Leonie 4:0 (11:6, 11:8, 11:6, 11:8)

IFJÚSÁGI LÁNY PÁROS
NEGYEDDÖNTŐ
Fehér Zsófia, Imre Leila–Anasztaszija Kolis, Marija Tajlakova (orosz, 3.) 3:0 (11:8, 11:7, 11:7)
Darija Csernova, Marija Malanyina (orosz, 2.)–Fehér Orsolya, Hartbrich Leonie (8.) 3:0 (11:8, 11:6, 11:9)
ELŐDÖNTŐ
Fehér Zsófia, Imre Leila–Verene Fritsch-Vinson, Oceane Guisnel (francia) 3:2 (11:8, 11:8, 9:11, 12:14, 11:5)
DÖNTŐ
Nora Escartin, Xuan Zhang (spanyol, 4.)–Fehér Zsófia, Imre Leila 3:0 (11:9, 11:9, 11:9)

Az 1. nap összefoglalóját itt olvashatja.