pattanyus-adam-vb-32

Egyedül Pattantyús Ádám maradt versenyben a magyarok közül a szucsoui világbajnokságon, ő viszont újabb bravúrja után már a legjobb 32 között van egyesben. A 10. kiemelt tajvani Csuang Csi-jüan búcsúztatása után egy valamivel könnyebbnek ígérkező mérkőzés várt Pattantyúsra, ám a világranglistás helyezések alapján a román Adrian Crisan (49. a rangsorban) ellen sem ő (90.) számított esélyesnek. Ezzel most sem foglalkozott.

Az első játszmát viszonylag simán, a másodikat jóval nagyobb küzdelemben nyerte meg. A harmadikat 10:6-os vezetésről elveszítette, de ez sem törte meg, a következő játszma megnyerésével egy lépésre került a továbbjutástól. Crisan ekkor újra „életjelet" adott magáról, 3:2-re szépített, a hatodik szettben viszont Pattantyús elhúzott, és nem engedte ki a kezéből győzelmet.

A harmadik fordulóban, a legjobb 32 között az ukrán színekben versenyző, a világranglista 80. helyén álló Kou Lei lesz az ellenfele. A 27 éves, kínai születésű játékos az első meccsén nem vesztett játszmát, míg a második fordulóban 4:2-re verte meg a 23. kiemelt német Bastan Stegert.

A nyolcaddöntőben ért véget Jakab János és Pergel Szandra közös menetelése. A 17. helyen kiemelt kínai Jen An, Vu Jang ellen egy szettre futotta az erejükből. Vegyes párosban Európából csak a lengyel Pawel Fertikowski, Katarzyna Grzybowska és a német Steffen Mengel, Petrissa Solja kettős jutott be a legjobb nyolc közé.

VILÁGBAJNOKSÁG, SZUCSOU
4. NAP, A MAGYAR ÉRDEKELTSÉGŰ EREDMÉNYEK

FÉRFI EGYES
2. FORDULÓ
Pattantyús Ádám–Adrian Crisan (román, 37.) 4:2 (11:6, 15:13, 11:13, 11:9, 9:11, 11:6)

VEGYES PÁROS
NYOLCADDÖNTŐ
Jen An, Vu Jang (kínai, 17.)–Jakab János, Pergel Szandra (41.) 4:1 (11:8, 11:2, 8:11, 11:9, 11:3)