pota georgina teglas peter

Egyetlen nem ázsiai származású játékosként verekedte be magát a legjobb nyolc közé Póta Georgina az ITTF World Tour-sorozat spanyol „major” állomásának női egyéni versenyszámában – sőt ezt már a legjobb 16 között is csak ő mondhatta el magáról – a Hirano Miu elleni kiélezett, 4:2-es győzelmével (11:7, 11:9, 12:10, 7:11, 7:11, 11:8).

A meccs szoros játszmákkal, de magyar dominanciával indult, a japán ellenfél azonban 3:0-ról a következő két szett megnyerésével feljött 3:2-re. A mérkőzést eldöntő utolsó játszmában Téglás Péter női szövetségi kapitány taktikai tanácsát  – amely szerint inkább középre játsszon és ne Hirano fonákján kezdje a támadásokat  – megfogadva Póta beállította a 4:2-es végeredményt.

A főtáblán a harmadik legjobb dél-koreai női asztaliteniszező, a Tie Je-nát 4:1-re (4:11, 11:8, 11:4, 11:4, 11:7) megverő Dzseon Dzsi Hi (36. a világranglistán) várt rá. Ez a meccs is jól kezdődött, Póta 12:10-re megnyerte az első szettet, a következőt viszont hasonlóan nagy csatában elbukta. A harmadik játszma is a dél-koreaié lett, a negyedikben pedig mindössze két pontot tudott szerezni a magyar játékos. Az ötödikre valamelyest sikerült összeszednie magát, de ellenfele lendületből ezt is megnyerte, így ő készülhet az elődöntőre.

A párosok negyeddöntőjében Póta és horvát párja – utóbbi sérülése miatt – nem állt ki a mérkőzésére, míg Madarász Dóra és Pergel Szandra három szettben kikaptak hongkongi ellenfelüktől.

Férfi egyesben az első helyen kiemelt Vlagyimir Szamszonov a nyolc közé sem jutott be, miután 4:2-re kikapott a 24 éves orosz Alekszandr Sibajevtől.

WORLD TOUR, SPANISH OPEN, ALMERÍA
4. NAP, A MAGYAROK EREDMÉNYEI

NŐI EGYES
NYOLCADDÖNTŐ
Póta Georgina (5.)–Hirano Miu (japán, 14.) 4:2 (11:7, 11:9, 12:10, 7:11, 7:11, 11:8)
NEGYEDDÖNTŐ
Dzseon Dzsi Hi (dél-koreai, 13.)–Póta Georgina 4:1 (10:12, 11:9, 11:7, 11:2, 11:6)

NŐI PÁROS
NEGYEDDÖNTŐ
Csiang Hua-csün, Tie Je-na (hongkongi, 4.)–Póta Georgina, Tian Yuan (magyar, horvát) játék nélkül
Du Hoj-kem, Li Ho-csing (hongkongi, 3.)–Madarász Dóra, Pergel Szandra (6.) 3:0 (11:9, 11:3, 11:3)