Játszmaveszteség nélkül nyerte meg első mérkőzését, majd öt szettben kikapott Póta Georgina a Bakuban pénteken kezdődött körmérkőzéses tornán.

Az Európa Top–16 első csoportmeccsén Póta 3-0-ra múlta felül a lengyel színekben versenyző, kínai származású Li Qiant. Téglás Péter szövetségi kapitány a helyszínről küldött beszámolója szerint Gina „jól játszott, fegyelmezetten, türelmesen”. A szakvezető hozzátette: „Kínai védő ellen ilyen simán nyerni, nagyon szép.”

A magyar játékos második csoportellenfele a német-kínai Wu Jia-duo volt, és a rivális öt szettben felülmúlta őt. Téglás elmondta, hogy a döntő játszmában 10-9-es állásnál Wu csuszát ütött...

Póta harmadik vetélytársa szombaton a romániai Szőcs Bernadette. A négyesből az első két helyezett folytathatja a már egyenes kieséses rendszerben zajló negyeddöntőben, vagyis ha Gina győz, folytathatja a versenyt.

Nők. B csoport: Póta Georgina–Li Qian (lengyel) 3-0 (3, 7, 5), Wu Jia-duo (német)–Szőcs Bernadette (romániai) 3-1 (7, -8, 9, 9), Póta Wu Jia-duo 2-3 (-9, -9, 2, 9, -9), Li QianSzőcs 3-0 (9, 4, 8).