A Tüskecsarnokban zajló World Tour-viadal harmadik játéknapján megkezdődtek a főtáblás küzdelmek, s a magyar játékosok számára egyesben a 32 között be is fejeződtek. Párosban több örömben volt részünk: a Póta Georgina, Pergel Szandra kettős a negyeddöntőbe jutott.

A 32 közé jutásért a férfiak mezőnyében Pattantyús Ádám magabiztosan múlta felül fiatal japán ellenfelét, míg Jakab János szorosabb mérkőzésen diadalmaskodott a viadal tavalyi győztese, az osztrák Daniel Habesohn ellen. Elbúcsúzott viszont Kosiba Dániel és a tavaly még ifjúsági korú Ecseki Nándor: előbbit belga, utóbbit lengyel rivális győzte le.

A nőknél bemutatkozott a negyedik helyen kiemelt Póta Georgina, és hat szettben nyert francia ellenfelével szemben. Sikerrel vette a 32 közé jutásért állított akadályt Madarász Dóra is: ő szerbiai vetélytársánál bizonyult jobbnak. Elköszönt a versenytől Pergel Szandra, aki 4-3-ra kapott ki a japán Hiranótól, valamint Lovas Petra, aki a lengyel Partykán nem tudott túljutni.

A következő körben sajnos mindkét magyar lány elköszönt. A világranglistán 14. Póta a tenyeresén szemcsés borítással, a fonákján anti-topspinnal játszó, szörnyen kellemetlen stílusú osztrák Amelie Solja ellen 0-3-as játszmaállásról még egyenlített, a döntő szettben azonban belefáradt a küzdelembe, és kikapott. Madarász egy játszmát csent el a szintén osztrák Sofia Polcanovától, de ez kevés volt az üdösséghez, így a Tüskecsarnokban péntek délutánra egyesben elfogytak a hazai női játékosok.

Később aztán, sajnos, a férfiak is. Jakab három, míg Pattantyús két játszmát tudott nyerni cseh, illetve francia riválisa ellen, s ez kevés volt a továbblépéshez.

A nap vége valamivel jobban alakult: a még versenyben lévő párosaink közül a Póta, Pergel duó kiharcolta a negyeddöntős részvételt. A Jakab, Kosiba férfikettős belga ellenféltől szenvedett vereséget 3-1-re, Pótáék azonban felülmúlták egy szlovák, cseh riválist 3-1-re. Ők szombat délelőtt 11 órától a német Petrissa Solja, Sabine Winter kettőssel játszanak az elődöntőért.

FELNŐTTEK

Férfi egyes, a 32 közé jutásért

Pattantyús Ádám–Ogata Ryotaro (japán) 4-0 (6, 6, 2, 9)

Kosiba Dániel–Cedric Nuytinck (belga) 2-4 (6, -6, 7, -7, -8, -10)

Jakab János–Daniel Habesohn (osztrák) 4-2 (-5, 10, -4, 5, 12, 9)

Ecseki Nándor–Daniel Gorak (lengyel) 1-4 (9, -5, -8, -7, -9)

Férfi egyes, a 16 közé jutásért

Pattantyús Ádám–Benjamin Brossier (francia)2-4 (6, 8, -11, -4, -8, -10)

Jakab János–Tomas Konecny (cseh) 3-4 (13, -8, 7, -3, -13, 8, -6)

Női egyes, a 32 közé jutásért

Póta Georgina–Pauline Chasselin (francia) 4-2 (3, 4, -4, 6, -8, 2)

Madarász Dóra–Ana-Maria Erdelji (szerbiai) 4-1 (6, 5, -5, 6, 7)

Pergel Szandra–Hirano Miu (japán) 3-4 (-10, 8, 4, 8, -8, -9, -5)

Lovas Petra–Natalia Partyka (lengyel) 1-4 (-10, -9, 9, -8, -9)

Női egyes, a 16 közé jutásért

Póta Georgina–Amelie Solja (osztrák) 3-4 (-3, -6, -8, 10, 8, 9, -4)

Madarász Dóra–Sofia Polcanova (osztrák) 1-4 (-8, -6, -10, 11, -8)

Férfi páros, a 8 közé jutásért

Jakab János, Kosiba DánielRobin Devos, Cedric Nuytinck (belga) 1-3 (3, -12, -8, -8)

Ecseki Nándor, Szudi Ádám–Fedor Kuzmin, Grigorij Vlaszov (orosz) 0-3 (6, 6, 4)

Női páros, a 8 közé jutásért

Póta Georgina, Pergel SzandraBarbora Balazova, Hana Matelova (szlovák, cseh) 3-1 (7, 4, -8, 1)