2020-harimoto-tomokazu-budapest

Az egyéni versenyszámokat két japán tinédzser nyerte meg a budapesti World Tour-viadalon. A férfiaknál Harimoto Tomokazu, a nőknél a szintén első helyen kiemelt Ito Mima lett a végső győztes.

Dimitrij Ovtcharov vasárnap délelőtt köhögve érkezett a BOK-csarnokba, de elmondása szerint nem állt volna ki az elődöntőre, ha nem érzi magát rendben. Nem tudni, teljesen egészségesen mire lett volna képes Harimito Tomokazu ellen, az első kiemelt japán mindenesetre 4:0-ra legyőzte őt. Liam Pitchford jobban megszorongatta Uda Jukiját, ám végül ő is fejet hajtott jóval fiatalabb ellenfele előtt.

Létrejött tehát a japán házi döntő a 16 éves Harimoto és a 18 éves Uda között. Előbbinek volt miért visszavágnia, mivel egy hónapja kikapott Udától a japán országos bajnokság fináléjában. Úgy tűnt, kicsit idősebb honfitársa újra borsot törhet az orra alá, ám az elvesztett első szett után Harimoto átvette az irányítást, és 4:1-re fordítva megnyerte a Hungarian Opent.

A nőknél a tajvani Cseng I-csin megakadályozta a japán döntőt, Isikava Kaszumit döntő szettben verte meg az elődöntőben. Sőt, közel volt a még nagyobb bravúrhoz, a döntőben 3:2, 5:1-re vezetett Ito Mima ellen. A 19 éves japán azonban nem véletlenül áll a világranglista harmadik helyén, a szorult helyzetben is megőrizte hidegvérét, és a maga javára fordította az összecsapást.

A japánok tehát kihasználták, hogy az idei Hungarian Opent kihagyták a kínaiak, és az ötből három számot ők nyertek meg. Hongkongnak és Németországnak jutott még egy-egy arany.