2019-budaors

Az SH-ITB Budaörsi 2i SC hazai pályán 3:2-re kikapott az orosz TMK-TAGMET Taganrogtól a női Európa-kupa negyeddöntőjének visszavágóján, és rosszabb szettaránya miatt kiesett.

A Budaörs 3:2-re megnyerte az első mérkőzést idegenben, ám ez még korántsem jelentett garanciát a továbbjutására, főleg annak tudatában, hogy a szettarányt tekintve (11:9) az oroszok álltak jobban a visszavágó előtt.

Ennek aztán akkor lett különösen nagy jelentősége, amikor a budaörsi találkozón négy mérkőzés után 2:2-re álltak a felek úgy, hogy a szettarány továbbra is a Taganrognak kedvezett.

A képlet tehát egyszerű volt: ha a záró partin Surján Szabina megveri Margarita Fetyuhinát, akkor a Budaörs jut tovább, ha kikap tőle, akkor a vendégek. Jól indult, az első játszma 11:8 lett ide, ám ekkor örülhettünk utoljára. Fetyuhina ugyanis fordított, így az orosz csapat jutott az Európa-kupa elődöntőjébe.