2020-feher-orsolya-granada

A magyar játékosok számára csütörtökön véget ért a Granadában zajló Spanish Open.

A selejtezőt sikerrel vevő Hartbrich Leonie a női egyes főtábla első fordulójában a nála egy évvel idősebb és a világranglistán 58 hellyel előrébb álló Karoline Mischeket győzte le hét szettben úgy, hogy végig az osztrák futott az eredmény után. A legjobb 32 között egy másik balkezes játékos várt rá a francia Lucie Gauthier személyében. Ellene szintén volt szettelőnyben (2:1), ám végül 4:2-re kikapott.

Fehér Orsolya a nyílt verseny selejtezőjében elvérzett, az U21-esek között viszont a negyeddöntőig jutott, ott a japán Siomi Maki állította meg.

A Fehér, Hartbrich női párosunk jó kezdés után kikapott a szlovén Ana Tofant, Nina Zupancic duótól a kvalifikáció első körében.

Egyetlen férfiindulónk, Lakatos Tamás egyesben és párosban is a főtáblán kezdte meg szereplését. Előbbi számban a 22 éves tajvani Jang Heng-vejt 2:2-es szettállás után viszonylag könnyen megverte, a 16 közé jutásért vívott találkozón viszont szoros játszmákban alulmaradt a szlovén Deni Kozullal szemben. Ekkorra már párosban is búcsúzott, Oláh Benedekkel a szlovák Spánik, Zelinka kettőstől szenvedtek vereséget.

2020 ITTF CHALLENGE, SPANISH OPEN
FÉRFI EGYES
A 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT
Lakatos Tamás–Jang Heng-vej (tajvani) 4:2 (–8, 5, 7, –9, 7, 2)
A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT
Lakatos–Kozul (szlovén) 1:4 (–10, –5, 4, –16, –11)

FÉRFI PÁROS
NYOLCADDÖNTŐ
Lakatos, Oláh (magyar, finn)–Spánik, Zelinka (szlovák) 1:3 (–7, 12, –7, –4)

NŐI EGYES
Hartbrich Leonie–Mischek (osztrák) 4:3 (8, –9, 8, –4, 4, –12, 8)
Hartbrich–Gauthier (francia) 2:4 (–9, 12, 10, –3, –3, –12)

NŐI PÁROS SELEJTEZŐ
1. FORDULÓ

Fehér Orsolya, Hartbrich Leonie–Tofant, Zupancic (szlovén) 1:3 (4, –11, –11, –4)