2019-austrian-open-linz

A selejtezőből egy magyar sem jutott főtáblára az ausztriai World Tour-versenyen.

Egyesben egy-egy férfi és női játékosunk maradt versenyben Linzben a keddi nyitó napot követően. Majoros Bence szerdán a világranglista korábbi 17. helyezettjével, a jelenleg 47.-ként jegyzett Csen Csien-Annal találkozott a kvalifikáció harmadik fordulójában. A tajvani erősen kezdett, és bár Majoros a második és harmadik szettben már egyenrangú ellenfele volt, így is 4:0 lett oda.

Pergel Szandra egy 17 éves japán lánnyal játszott simának tűnő mérkőzést. Nagaszaki Miju 4:1-re győzött, de akár fordított eredmény is születhetett volna, lévén három játszmát is csak minimális különbséggel nyert meg az ifjú amazon.

Pergel hasonló mérkőzést játszott Szudi Ádám partnereként a vegyes párosok selejtezőjének 2. körében. A fehérorosz Aljakszandr Hanyin és Daria Trigolosz ellen 13-ra és 9-re bukták el az első két szettet, végül 3:0-ra kaptak ki.

Ez azt jelenti, hogy a magyar színeket a főtáblán csak az egyaránt kiemelt Madarász, Pergel és az Ecseki, Szudi páros képviseli majd.