2019-ecseki-lakatos

A főtáblás küzdelmek első napja után csak Ecseki Nándor és Lakatos Tamás párosa volt versenyben a magyar csapatból a minszki ITTF Challenge-tornán, ám szombat délelőtt ők is búcsúztak.

Madarász Dóra és Pergel Szandra ezen a napon mutatkozott be az idei Belarus Openen, és mindketten be is fejezték a szereplésüket, nyert szett nélkül. Egyesben Madarászt egy 17 éves kínai győzte le, míg Pergelt egy 22 éves dél-koreai. Még fájóbb lehet, hogy párosban egy alacsonyabban jegyzett olasz kettőstől szenvedtek 3:0-s vereséget.

A férfiaknál Majoros Bence és Ecseki Nándor mellé is egy 19 éves kínait sorsoltak a selejtezősök közül. Majoros hat játszmában túljutott a tollszárfogással játszó Hszü Haj-tungon, Ecseki viszont hiába kezdett jól Jüan Li-cen ellen, fiatal ellenfele fordítani tudott.

Lakatos Tamás végig futott az eredmény után Joao Monteiro ellen, és ez jól ment neki, hiszen ki tudta harcolni a döntő játszmát, ám abban ismét a portugálnak sikerült újítani. A 17 éves Lu Kaiyang nem tudta gyarapítani a magyar színekben szerzett győzelmei számát, 4:1-re kikapott a szlovén Deni Kozultól.

A 2. fordulóban Majoros is búcsúzott, sajnos meglehetősen sima meccsen a lengyel Marek Badowski ellenében. Így szombaton már csak az Ecseki, Lakatos párosért szurkolhattunk, amely egy spanyol kettős kiejtése után két kínaival találkozott a negyeddöntőben. Nos, ellenük már fordított eredmény született, 3:0 lett oda.