2019-nigeria-open

Lakatos Tamás párosban az elődöntőig jutott a luxemburgi Eric Gloddal az ITTF Challenge Plus nigériai versenyén, Lagosban.

Az egyedüli magyarként induló Lakatos szombaton már csak párosban volt érdekelt, miután egyesben egy győzelem után a legjobb 32 között búcsúzott. A luxemburgi Glod oldalán a párosok negyeddöntőjében két hazai játékos, Bode Abiodun és Taiwo Mati (a képen) állt velük szemben. Az első szettet a nigériai kettős nyerte meg, utána viszont Lakatosék viszonylag könnyen fordítottak.

A döntőbe jutásért a belga Cédric Nuytincket és a francia Quentin Robinot-t kellett volna megverniük, ám ettől igen távol voltak, hiszen csak a harmadik játszmában tudták megszorítani ellenfeleiket.

2019 ITTF CHALLENGE PLUS, NIGERIA OPEN
FÉRFI PÁROS
NEGYEDDÖNTŐ
Lakatos Tamás, Glod (magyar, luxemburgi)–Abiodun, Mati (nigériai) 3:1 (–8, 6, 5, 9)