pota-gina-vk-2018

Póta Georgina az elmúlt évekhez hasonlóan az idén is a nyolcaddöntőig jutott a női világkupán.

A legjobb magyar női asztaliteniszező csoportmásodikként jutott a legjobb 16 közé a kínai Csengtuban zajló világkupán. A negyedik kiemelt Cseng I-csing várt rá, akivel tavaly is összehozta a sors a világkupa nyolcaddöntőjében.

Akkor a Szekszárd AC-ban is megforduló tajvani csak döntő szettben tudott diadalmaskodni, ezúttal viszont 4:0 lett neki. A mérkőzés kimenetele azért nem volt annyira egyértelmű, mint azt az eredmény sejteti, hiszen a harmadik játszmát 20:18-ra, a negyediket pedig 13:11-nyerte meg Cseng I-csing.

A világranglista nyolcadik helyén jegyzett tajvani a hongkongi Doo Hoi Kem elleni 4:2-es sikerével az elődöntőbe is bejutott, ahol a kínai Csu Jü-linggel játszik majd. A másik ágon a szintén kínai Ting Ning és a japán Isikava Kaszumi küzd meg a fináléba jutásért.

Póta Georgina sorozatban negyedszer búcsúzott a legjobb 16 között a világkupán.