pota-georgina-vk-2018

Póta Georgina elszenvedett ugyan egy kellemetlen vereséget, de így is továbbjutott csoportjából a kínai Csengtuban zajló női világkupán.

A világkupa első napján a nyolc kiemelt még nem lépett asztalhoz, a többi 12 induló viszont lejátszotta a csoportmeccseket. Póta Georgina kezdésként 4:1-re legyőzte a kanadai Zhang Mót, és ezzel tovább is jutott, mivel korábban Zhang 4:3-ra nyert a csoport harmadik tagja, az ausztrál színeket képviselő Lay Jian Fang ellen.

Utóbbi ellen tehát a csoportelsőség volt a tét, amelyet a kínai születésű Lay Jian Fang szerzett meg, miután 4:1-re nyert a magyar játékos ellen. A 45 éves, tollszárfogással és szemcsével játszó ausztrál először jutott világkupán a második szakaszba, sőt összességében ez volt a második vk-győzelme – az elsőt a nigériai Olufunke Oshonaike ellen aratta 18 évvel ezelőtt.

Tragédia azért nem történt Póta szempontjából, csoportmásodikként viszont az első négy kiemelt egyikével sorsolták össze a nyolcaddöntőben, konkrétan a legutóbbi idényben még a Szekszárdot erősítő tajvani Cseng I-csinggel.

Továbbjutása esetén Póta a hongkongi Doo Hoi Kemmel vagy az erdélyi Szőcs Bernadette-tel találkozna a negyeddöntőben.

NŐI VILÁGKUPA, CSENGTU
3. CSOPORT
Zhang Mo (kanadai)–Lay Jian Fang (ausztrál) 4:3 (–6, 8, –9, 9, 8, –8, 6)
Póta Georgina–Zhang 4:1 (7, 6, –7, 14, 10)
Póta–Lay 1:4 (–7, –6, –2, 10, –5)
A végeredmény: 1. Lay 1 győzelem/1vereség (7:5-ös szettarány), 2. Póta 1/1 (5:5), Zhang 1/1 (5:7)