halmstad-2018-ismet-a-divizio

A magyar férfiválogatott 3:2-re legyőzte Szlovákiát a halmstadi csapat-világbajnokság utolsó előtti napján, ezzel kivívta a feljutást az első osztályba.

Eddig is minden dicséretet megérdemelt férficsapatunk, hiszen a görögöktől a csoportkör során elszenvedett vereségen kívül az összes mérkőzését megnyerte – szám szerint hatot –, a koronát pedig Szlovákia legyőzésével tette fel a teljesítményére. A tét nem volt kicsit, hiszen a 25–26. helyért folyt a csata, márpedig ez a két pozíció feljutást ér a legjobbak közé.

Majoros Bence adta meg az alaphangot a Samuel Novota elleni 3:1-es sikerével, majd Szudi Ádám is közel volt a győzelemhez, de a kínai származású védő, Wang Yang 2:1-es szetthátrányból fordított ellene.

Ecseki Nándor a harmadik helyre beírva rendre megnyeri a meccseit, nem volt ez másként most sem. Az Alexander Valuch elleni rendkívül fontos összecsapáson úgy diadalmaskodott, hogy ellenfele felállt kétszettes hátrányból.

A negyedik partin Majoros egyáltalán nem érezte a játékot Wang ellen, a szlovákok ezzel egyenlítettek, jöhetett a mindent eldöntő mérkőzés Szudi és Novota között.
Ezen a szlovák végig futott az eredmény után, és csak egy játszmát tudott elcsípni, Szudi győzelme után kezdődhetett a magyar örömünnep. A mieink tehát a 2020-as csapat-vb-n már a legjobbak között szerepelhetnek.

Este már mindenféle teher nélkül állhattak ki Irán ellen a 25. helyért kiírt párharcra. A világranglistás helyezések alapján az ázsiai válogatott számított esélyesnek, hiszen az Alamian testvérek révén két top 100-as játékosa is van. Majoros azonban mindkettejüket megverte, Ecseki pedig hozzátette a maga „szokásos” egy győzelmét, így a másodosztály bajnoka Magyarország lett a férfiaknál!

Női csapatunk a 13. helyért a hollandokkal vívott meg, akik legjobbjuk, Li Jie nélkül álltak asztalhoz. Britt Eerland viszont ott volt, és jobbnak bizonyult Madarász Dóránál, valamint Póta Georginánál is. Madarász kikapott Li Jiaótól is, így Póta hiába győzte le a kínait, és Pergel hiába hozta a maga meccsét, a németalföldi válogatott nyert 3:2-re, a mieink holtversenyben a 15. helyen végeztek.