ecseki-nandor-csapat-vb-2018

A magyar férfiválogatott másodikként jutott tovább csoportjából a svédországi Halmstadban zajló csapat-világbajnokságon.

A csoportküzdelmek utolsó napján a másodosztályban szereplő férficsapatunk először az olaszokkal találkozott. Majoros Bence és Szudi Ádám is vereséget szenvedett döntő szettben, ezzel az olaszok a győzelem küszöbére értek. Tovább azonban nem, mivel a harmadik helyre beírt Ecseki Nándor hozta a meccsét, majd Majoros és Szudi is megnyerte a második partiját. A 3:2-es győzelemmel sejthető volt, hogy legrosszabb esetben csoportmásodikként jutnak tovább a mieink, de ehhez még meg kellett verniük Ecuadort.

A dél-amerikai válogatott legjobbja, a világranglista 151. helyén jegyzett Alberto Mino Ecsekit és Majorost is legyőzte, két csapattársa azonban szettet sem nyert, így, ha nehezen is, de meglett a kötelező győzelem.

A magyar fiúk összesítésben a 25–36. helyért folytathatják. Legközelebb az argentinokkal találkoznak, ha pedig rajtuk sikeresen túljutnak, akkor a sorsolás szeszélye folytán újra összecsaphatnak az olaszokkal.

CSAPAT-VILÁGBAJNOKSÁG, HALMSTAD
FÉRFIAK, 2. OSZTÁLY
4. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–OLASZORSZÁG 3:2
Majoros Bence–Bobocica 2:3 (–11, 7, 7, –8, –7)
Szudi Ádám–Stoyanov 2:3 (6, 7, –5, –5, –8)

Görögország–Paraguay 3:2

A csoport végeredménye: 1. Olaszország 4 győzelem, 2. Magyarország 4, 3. Görögország 4, 4. Szerbia 2, 5. Paraguay 1, 6. Ecuador 0