jonisz-majoros

Női válogatottunk papírforma-vereséget szenvedett a japánoktól, férfiegyüttesünk viszont nyerhető meccset vesztett el a halmstadi csapat-világbajnokság második napján.

Az Egyiptom és Ausztria elleni szombati dupla mérkőzés után, és az amerikaiak, valamint az ukránok elleni keddi, kulcsfontosságú találkozók előtt Bátorfi Zoltán női szövetségi kapitány jobbnak látta Póta Georginát és Madarász Dórát pihentetni a japánok ellen. Velük szemben a legerősebb felállásunkban sem lett volna reális esélyünk a győzelemre, így nyugodt szívvel meg lehetett hozni ezt a döntést. Az abszolút éremesélyes ázsiai csapat szettet sem engedett a mieinknek, Pergel Szandra, Fehér Orsolya és Ambrus Krisztina is 3:0-ra kapott ki. Ha a magyar csapat megnyeri a két keddi mérkőzését, akkor a legjobb 12 között folytathatja.

A férficsapatunk a szerbek elleni szombati 3:1-es siker után a görögökkel csapott össze. Minden remekül alakult, hiszen Majoros Bence jó játékkal megverte Joannisz Szguropuloszt, majd Szudi Ádám bravúros győzelmet aratott Panajotisz Jonisz ellen. Aranyosi Péter szövetségi kapitány az elmondása szerint nem gondolta volna, hogy ha meccset nyerünk az ellenfél védő kiválósága ellen, akkor a végelszámolásban nem mi jövünk ki győztesként, de sajnos így történt. Lakatos Tamás döntő szett 11:9-re kikapott, majd Majoros és Szudi is elbukta a második partiját. A másodosztályban szereplő férfigárdánknak ezzel együtt minden esélye megvan rá, hogy a felsőházban folytassa a csoportküzdelmek után.