csapat-vb-2018

Mindkét válogatottunk győzelemmel kezdte a svédországi csapat-világbajnokságot, női együttesünk aztán a nyitó napon szoros küzdelemben elveszítette második találkozóját.

Női csapatunk Egyiptom ellen mutatkozott be a halmstadi vb-n. Az afrikai csapat legjobbja Dina Mesref, aki az igen előkelő 40. helyen áll a világranglistán, de ő sem tudott meccset nyerni ellenünk, Madarász Dóra négy szettben elintézte. Pergel Szandra és Póta Georgina is megnyerte a maga meccsét, bár utóbbinak meglepetésre 2:1-es szetthátrányból kellett fordítania.

A második vonalban szereplő férfiválogatottunk Szerbia ellen kezdett. Az ellenfél legjobbja még 42 évesen is Alekszandar Karakasevics, akinek a keze a régi. Ezt Lakatos Tamás ellen meg is mutatta, 3:1-re nyert. Több sikerélményt azonban nem engedtünk déli szomszédainknak, Majoros Bence egyenlített, Szudi Ádám győzelme után már itt volt az előny, majd Majoros Karakasevics elleni 3:0-s sikerével zárult a párharc.

Női csapatunkra a nyitó napon még várt egy megméretés, mégpedig a csoport papíron második legerősebb együttese, Ausztria ellen. Az eredmény 3:1 lett oda, de könnyen alakulhatott volna fordítva is, ha nincsenek azok a végjátékok...

Már az első parti rendkívül fájdalmasan zárult magyar szempontból, Madarász ugyanis döntő szett 21:19-re(!) kapott ki az esélyesebb Sofia Polcanovától. Ezután következett a párharc egyetlen sima összecsapása, Póta 3:0-ra verte meg a korábbi Európa-bajnok Liu Jiát. Úgy tűnt, átvesszük a vezetést, hiszen Ambrus Krisztina tükörsimán megnyerte az első két szettet Amelie Solja ellen, a kellemetlen borítással játszó osztrák azonban a következő három játszmát megnyerte, sorrendben 9-re, 8-ra és 9-re.

Következett a Póta–Polcanova mérkőzés, amelyet úgy nyert meg utóbbi, hogy a negyedik szettet 10-re, az ötödiket 9-re nyerte meg... Bosszantóbb vereséget aligha lehet szenvedni, de tragédia nincs, és a lányoknak muszáj túltenniük magukat rajta, hiszen nincs megállás, hétfőn újra asztalhoz kell lépniük – bár a japánok ellen az esélytelenek nyugalmával készülhetnek.