majoros-otocec-2018

Majoros Bence megnyerte az U21-es férfiak versenyét a szlovéniai Otocecben zajló Challenge World Tour-tornán.

Majoros szerdán öt mérkőzést játszott és nyert meg a nyílt és az U21-es versenyben, eléggé megszokhatta tehát az otoceci csarnokok. Csütörtökön az U21-esek elődöntőjében párostársával, a dán Anders Linddel találkozott, és őt sem kímélte, sima 3:0-s diadallal foglalta el helyét a döntőben. Ahol az eggyel fölötte, azaz a negyedik helyen kiemelt román Cristian Pletea várt rá. Bár a finálé csak négy szettet hozott, mindegyik a minimális különbséggel dőlt el. Majoros bírta jobban az idegek csatáját, ezzel először szerzett aranyérmet World Tour-versenyen.

A nyílt versenyben meg kellett elégednie a legjobb 16 közé jutással, a Szlovákiát képviselő Wang Yang ugyanis 4:1-re legyőzte.

Szintén a nyolcaddöntőben búcsúzott a legjobban szereplő női játékosunk, Pergel Szandra, akit a negyedik kiemelt japán Hasimoto Honoka vert meg 4:0-ra.
Párosban sincs már versenyben honfitársunk, de mindhárom főtáblás egységünk elkönyvelt egy szép sikert. Ecseki Nándor és Szudi Ádám a svéd Berglund, Brodd kettős legyőzésével kezdett, majd a brazil Jouti Gustavo Tsuboi párostól kapott ki.

A hölgyeknél a Madarász, Pergel duó két hongkongit még legyőzött, a következő, japán ellenfelével viszont már nem bírt. Bálint Bernadett és Nagyváradi Mercédesz érdekes mérkőzésen nyert 3:2-re a luxemburgi Sarah De Nutte, Ni Xialian kettős ellen. Az összesen megnyert pontokat tekintve az ellenfél volt a jobb (61:50), az asztaliteniszt azonban még mindig szettekre játsszák, márpedig a szoros játszmákban rendre a mieink szíve volt inkább a helyén, a harmadikat 21:19-re, az ötödiket 14:12-re nyerték meg. A bravúros győzelem után a negyeddöntőben már csak egy szettre futotta az erejükből két tajvani ellen.