t2-5fordulo

Póta Georgina csapata, a Team Rossi megtáltosodott a T2 Asia-Pacific elnevezésű sorozat 5. fordulójában.

Jörg Rosskopf csapata sorrendben 20:12-re, 19:11-re és 19:9-re győzte le Jörgen Persson, Michael Maze és Csiang Csia-liang együttesét. Bár a második meccsükön 4:1-re kikapott a szingapúri Feng Tian-vejtől, Póta Georgina is nagy mértékben hozzájárult a mérlegük javításához.

A másik két ellenfelét ugyanis simán megverte, ráadásul mindkét áldozata kínai játékos volt. Először a világranglista 77. helyén álló Si Hszün-jaót múlta felül 3:2-re, pedig kissé zaklatott volt a „felkészülése", kis híján lemaradt a malajziai gépéről.

„Kétórás késés volt Berlinben, majdnem lekéstem emiatt a malajziai csatlakozásomat. Itt vagyok azonban, és ez a legfontosabb" – számolt be úti kalandjáról a magyar játékos.

Ezután jött a már említett Feng Tian-vej elleni veresége, a harmadik párharcában viszont már parádézott. 16 éves kínai ellenfele, Liu Fej sportág iránti elhivatottságát jelzi, hogy saját kamerát állított fel a mérkőzésük rögzítésére. Lesz mit tanulmányoznia, ugyanis 4:0-re kikapott.

„Amúgy is elfogadhatóan szoktam a védők ellen játszani, most viszont kivártam a megfelelő időt és labdákat, nagyon jól játszottam – mondta Póta Georgina. – Általában kell néhány pont, hogy ráérezzek a szemcsére, utána viszont már tenni szoktam a dolgomat."

A Team Rossi feljött a harmadik helyre, ráadásul csak három megnyert szettre van az élen álló Team Perssontól. Az utolsó, hatodik fordulót november 1-4. között rendezik, majd jön a december 7-9. közötti nagy döntő.