pota-eb

A magyar női válogatott 3:0-ra legyőzte a svédeket a luxemburgi csapat Európa-bajnokságon, ezzel csoportmásodikként negyeddöntőbe jutott. A másodosztáylban szereplő férficsapatunk szintén a legjobb nyolc közé jutott divíziójában.

Az első mérkőzést Póta Georgina játszotta páros társával, Matilda Ekholmmal. Hogy mennyire kiélezett volt a küzdelem, azt jól szemlélteti, hogy csak egy játszma nem kétpontos különbséggel dőlt el, az 11:8 lett. Ekholm kétszettes hátrányból egyenlített, a döntő játszmában pedig 7:9-ről 10:9-re fordított. Póta azonban megőrizte hidegvérét, hárította a meccslabdát, majd a következő két poént is megnyerte.

Hasonlóan idegőrlő lett a következő parti vége is, pedig úgy tűnt, Li Fen különösebb nehézség nélkül legyőzi Madarász Dórát. A Szekszárd kiválósága azonban nem adta fel, fokozatosan belelendülve felállt az első két játszma elvesztése után. A döntő szettben újra az ellenfélnek volt először mérkőzéslabdája, de Madarász idegei is kötélből voltak, hárította. Ő pedig az első lehetőségét kihasználta, 11:10-nél maratoni labdamenetet megnyerve alakította 2:0-ra az állást összetettben.

Pergel Szandrán volt a sor, hogy pontot tegyen a párharc végére, egy védőjátékos, Linda Bergström várt rá. Az izgalmak ezúttal sem maradtak el, a fiatal svéd mérkőzéslabdát hárítva kiharcolta a döntő játszmát. Ebben „természetesen" ők is eljutottak 9:9-ig (Bergström vezetett 9:8-ra), és a végjátékot ismét a magyar játékos bírta jobban. Ennél szorosabb 3:0-s győzelmet aligha lehet elképzelni, a lényeg azonban az, hogy ezzel a magyar válogatott megszerezte a csoport második helyét a németek mögött, és a negyeddöntőben folytathatja szereplését.

Férfiválogatottunk számára szintén a második hely volt a tét a csoportjában. Lakatos Tamás helyett az észtek ellen Ecseki Nándor kapott lehetőséget Szudi Ádám és Majoros Bence mellett. Itt nem kellett izgulnunk, sima 3:0 lett ide, így a fiúk a másodosztály negyeddöntőjében lépnek legközelebb, azaz pénteken asztalhoz.