budaors-bursa

Az ETTU-kupa negyeddöntőjében vasárnap este két magyar női együttes volt érdekelt. A Postás SE csapata Oroszországban tudott győzni 3:1-re a TTC Kazany ellen az első mérkőzésen. A Budaörs a szombati 3:2-es győzelmét követően vasárnap este 3:1 arányban alulmaradt a Bursa Büyüksehirrel szemben, így a törökök jutottak az elődöntőbe.

A budaörsi klub a sorsolás után állásfoglalásért fordult az európai szövetséghez a törökországi biztonságpolitikai helyzettel kapcsolatban. Az ETTU körlevélben tájékoztatta a csapatokat, hogy nem kötelezi őket a törökországi utazásra. A budaörsiek úgy döntöttek, hogy élnek ezzel a lehetőséggel, és kihagyják a nem teljesen veszélytelen törökországi túrát.

„Javasoltuk a törököknek, hogy hétfőn játsszuk a visszavágót, ám ők csak abban az esetben voltak hajlandók mindkét mérkőzést Budaörsön vívni, ha azokat szombaton és vasárnap rendezzük meg. Ez azért kellemetlen nekünk, mert hétfő este tudtunk volna itt, a saját csarnokunkban játszani, holnap viszont csak a szemben lévő általános iskolában tudjuk őket fogadni" – mondta a szombati mérkőzés után Somlyó Gergely, a Budaörsi 2i SC elnöke.

A harmadik lehetőség az lett volna, hogy semleges helyszínen találkozik a két csapat, de a klubelnök szerint ez lett volna talán a legrosszabb megoldás. Sajnos az iskolában már nem ment olyan jól a budaörsieknek, 3:1-es vereséget szenvedtek az aktuális Európa-bajnok Hu Melekkel felálló török csapattól, ezzel kiestek.