majoros-bence

Magyar szempontból nagyszerűen kezdődött a budapesti Európa-bajnokság, 17 mérkőzésükből 15-öt megnyertek játékosaink.

Női egyesben százszázalékos mérleggel zárták a nyitó napot a mieink. Nagyváradi Mercédesz a papírformának megfelelően két sima győzelmet aratott, szerdán újabb két csoportmérkőzés vár rá.

Pergel Szandra egy-egy szettet engedélyezett walesi és litván ellenfelének, de az ő győzelmeit sem fenyegette veszély.

Leginkább Madarász Dóra izzadt meg, aki 4:0-s sikerrel kezdett, a szlovén Macna Fajmut ellen viszont már ötszettes csatába bonyolódott, 3:1-es előnyről. A döntő játszmában ráadásul 10:9-nél meccslabdához jutott ellenfele, ám egy jó fonákkal hárította azt, majd a következő két labdamenet is az övé lett. Madarásznak és Pergelnek még egy csoportmérkőzése lesz, szerdán.

Első meccsüket a férfi játékosaink is mind megnyerték, este azonban már erősebb riválisokkal kellett szembenézniük. Majoros Bencének például a nála húsz évvel idősebb és a világranglistán 130 hellyel előrébb található Alekszandar Karakaseviccsel. A szerbnek még mindig fantasztikus a bal keze, a nyírbátori származású magyar fiatalt azonban ez nem nagyon érdekelte, fantasztikus játékkal 4:1-re megverte, a mérkőzést stílszerűen egy gyönyörű tenyeressel zárta le.

Lakatos Tamásnak másodjára szintén egy nála magasabban rangsorolt játékos jutott Mihai Bobocica személyében. Az olasz 6:4-re vezetett a döntő szettben, a közönség támogatását élvező Lakatos azonban fordítani tudott, és nagyszerű győzelmével a főtábla kapujába jutott.

Szudi Ádámnak nem sikerült a bravúr, a belga Cédric Nuytincktől 4:1-re kikapott, és maratoni csatában sajnos Kosiba Dániel is vereséget szenvedett. Pedig 3:1-re vezetett Tomislav Pucar ellen, míg a döntő játszmában 6:2-es hátrányból egyenlített, az utolsó öt pontot azonban a horvát szerezte meg.

A csoportelsők a nőknél és a férfiaknál is feljutnak a főtáblára, de a második helyezetteknek is van erre esélyük.

A napot magyar szempontból a Szudi, Pergel vegyes páros zárta, amely 3:1-re nyerte egy lett duó ellen a selejtező első fordulójában.

EURÓPA-BAJNOKSÁG, BUDAPEST, OKTÓBER 18-23.
NŐI EGYES, SELEJTEZŐ
3. CSOPORT
Nagyváradi Mercédesz–Natalija Alekszijejenko (ukrán) 4:0 (10, 8, 7, 4)
Nagyváradi Mercédesz–Diana Rusinova (lett) 4:0 (5, 4, 5, 4)

4. CSOPORT
Pergel Szandra–Charlotte Carey (walesi) 4:1 (5, 7, 10, –8, 2)
Pergel Szandra–Egle Stuckyté (litván) 4:1 (–9, 2, 6, 5, 5)

9. CSOPORT
Madarász Dóra–Maria Hrisztoforaki (görög) 4:0 (6, 8, 10, 11)
Madarász Dóra–Manca Fajmut (szlovén) 4:3 (4, 9, –5, 5, –5, –8, 10)

FÉRFI EGYES, SELEJTEZŐ
3. CSOPORT
Pattantyús Ádám–Omri Ben Ari (izraeli) 4:2 (–8, 9, –7, 7, 4, 6)
Pattantyús Ádám–Laurens Tromer (holland) 4:0 (8, 10, 8, 3)

5. CSOPORT
Majoros Bence–Gabriel Grixti (máltai) 4:0 (2, 2, 7, 2)
Majoros Bence–Alekszandar Karakasevics (szerb) 4:1 (6, 5, –9, 9, 9)

10. CSOPORT
Szudi Ádám–Vladislav Ursu (moldovai) 4:1 (6, 5, 3, –9, 5)
Cédric Nuytinck (belga)–Szudi Ádám 4:1 (9, 9, 8, –8, 4)

13. CSOPORT
Lakatos Tamás–Miikka O’Connor (finn) 4:1 (7, –9, 4, 6, 2)
Lakatos Tamás–Mihai Bobocica (olasz) 4:3 (–8, 6, 9, –6, –13, –8, 7)

22. CSOPORT
Kosiba Dániel–Craig Howieson (skót) 4:0 (9, 12, 5, 7)
Tomislav Pucar (horvát)–Kosiba Dániel 4:3 (–11, –10, 9, –9, 1, 9, 6)

VEGYES PÁROS, SELEJTEZŐ
1. FORDULÓ
Szudi Ádám, Pergel Szandra–Arturs Reinholds, Inta Zdanovska (lett) 3:1 (5, –9, 7, 5)