csonka-andras-ezustermes-rio-2016

Csonka András egyesben ezüstérmesként zárta a riói paralimpiát, míg Major Endre negyedik lett.

Csonka András az elődöntőben egy kínait győzött le (3:0-ra), és a fináléban is a sportág nagyhatalmának egyik képviselője várt rá. Csao Suaj azonban már más szintet képviselt, ezen a napon legalábbis sokkal jobbnak bizonyult magyar ellenfelénél. Igazából csak a harmadik játszma volt szoros, 3:0 lett a vége.
Csonka András ezzel is a magyar asztaliteniszezők legjobb eredményét érte el a riói paralimpián, eddig legalábbis, hiszen Zborai Gyulával csapatban még túlszárnyalhatja ezt.

Major Endre néhány szót lehet, hogy megtanult az utóbbi napokban koreaiul, hiszen a bronzmérkőzésén már a harmadik dél-koreaival találta szemben magát. A szegedi játékos 3:1-re kikapott, és bár akár fordítva is alakulhatott volna az eredmény (két szettet minimális különbséggel bukott el), összességében mindenképp elégedett lehet riói teljesítményével.