szudi1

Szudi Ádám a nyílt versenyben nyolcaddöntős, az U21-esek között negyeddöntős a szlovéniai Otocecben zajló world tour-viadalon.

Szudi Ádám négy mérkőzést játszott pénteken, mindegyiken két szettet engedélyezett ellenfelének. A nyílt versenyben előbb a spanyol Álvaro Roblest, majd a Puerto Ricó-i Brian Afanadort verte meg 4:2-re. A nyolcaddöntőben a 12 éves japán csodagyerek, Harimoto Tomokazu vár rá.

Nagy Krisztián a hazai környezetben játszó Darko Jorgiccsal nagy csatában elbánt, aztán viszont a japán Mizutani Dzsunnal nem bírt. Kriston Dániel papírforma-vereséget szenvedett a második kiemelt Csuang Csi-jüantól.

Az Ecseki Nándor, Majoros Bence duó tisztes vereséget szenvedett első kiemelt dél-koreai ellenfelétől, Kriston és Nagy párosa viszont készülhet a negyeddöntőre (a francia Lorentz, Robinot kettősre), dél-koreai ellenfelük ugyanis nem állt ki ellenük.

Szudi az U21-esek között sem talált legyőzőre, a francia Alexandre Cassin és a horvát Tomislav Pucar testén át jutott a legjobb nyolc közé (döntő szettes mérkőzéseken), ahol a japán Riuzaki Toninnal csap össze szombaton.

2016 ITTF WORLD TOUR SLOVENIA OPEN, OTOCEC
FÉRFI EGYES, FŐTÁBLA
1. FORDULÓ
Nagy–Jorgic (szlovén) 4:1 (9, –10, 10, 9, 9)
Szudi–Robles (spanyol) 4:2 (–9, 7, 10, 7, –7, 8)
Kriston–Csuang Csi-jüan (tajvani) 0:4 (–6, –12, –1, –4)
2. FORDULÓ
Nagy–Mizutani (japán) 1:4 (–9, –7, –3, 5, –8)
Szudi–Afanador (Puerto Ricó-i) 4:2 (15, –11, 9, –2, 2, 6)

FÉRFI PÁROS, FŐTÁBLA
1. FORDULÓ (NYOLCADDÖNTŐ)
Ecseki, Majoros–Dzsoung Jung Szik, Li Szang Szu (dél-koreai) 1:3 (–8, 8, –9, –5)