pota-samara

Utolsó csoportmérkőzésén női válogatottunk Romániától, férfiválogatottunk Egyiptomtól kapott ki 3:1-re a malajziai csapat-vb-n.

A helyzet egyértelmű volt: amelyik csapat megnyeri a magyar–román női mérkőzést, az folytathatja az 1. divízió felsőházában. Jól indult, hiszen Póta Georgina 3:1-re legyőzte Daniela Monteiro Dodeant, majd Madarász Dóra elhalászta az első szettet az Európa-bajnok Elizabeta Samara elől. Utóbbi sajnos fordítani tudott, és még bosszantóbb volt, hogy ugyanezt megtette Szőcs Bernadette is Pergel Szandra ellen, ráadásul kétszettes hátrányból. Póta győzelmi kényszer alatt állt oda a Samara elleni meccshez, de hiába vezetett 2:1-re, ő is elbukott.

Női csapatunk ezzel a negyedik helyen végzett csoportjában, így az alsóági rájátszásban folytatja, az első körben erőnyerő.

A férfiaknál kicsit bonyolultabb volt a kép az utolsó forduló előtt. Egyiptom legyőzésével biztosíthattuk volna helyünket a 2. divízió felsőházában, de Lakatos Tamás révén csak egy győzelemre futotta a fiúk erejéből, Jakab János kétszer, Kosiba Dániel egyszer vesztett. A csoport meglepetéscsapata, Argentína azonban kikaparta a gesztenyét a mieinknek, mégpedig azzal, hogy 3:1-re legyőzte Szlovéniát. A harmadik helyet megszerző magyar csapat egy csoportmásodikkal csap majd össze a negyeddöntőbe jutásért.

Update: A nemzetközi szövetség honlapja alapján a másodosztályban érdekelt férfi gárda, amely harmadik lett csoportjában, közép-európai idõ szerint 12.30 órakor lép majd asztalhoz a rájátszás elsõ körében, s amennyiben gyõz, pénteken - a 25-32. helyért - Nigéria lesz az ellenfele. A nõi válogatott kiemelt az élvonal alsó ágán, így legközelebb csak pénteken játszik, mégpedig a maláj-lengyel párharc továbbjutójával - várhatóan az európai csapattal -, 6.00 órától. A magyarok legjobb esetben a 13. helyen zárhatnak, ehhez még két meccset kell nyerniük.