lovas-petra-csapat-vb

A magyar női válogatott papírforma-győzelmet aratott a házigazda Malajzia ellen a Kuala Lumpur-i csapat-vb-n, és ha utolsó csoportmérkőzésén Romániát is legyőzi, a felsőházban folytathatja szereplését. Férficsapatunk 3:1-re nyert Mexikó ellen.

Malajzia a rendező jogán indulhatott a legerősebb divízióban, és hogy erre egyébként nem lenne sok esélye, azt az eredményei bizonyítják. A házigazdák női csapatának eddig szettet sem sikerült nyernie, és ezt a „szokását" a mieink ellen is megtartotta. Madarász Dóra, Póta Georgina és Lovas Petra edzéseken valószínűleg jobban megizzad, mint tette azt a malajziaiak ellen.

Jó hír, hogy a tajvaniak megverték 3:1-re Romániát, így ha Pótáék szerdán legyőzik keleti szomszédainkat, akkor a csoport harmadik helyén végeznek, és a felsőházban folytathatják szereplésüket.

Férficsapatunk sorsa is a saját kezében van, miután 3:1-re legyőzte Mexikót. Ecseki Nándor veresége után Lakatos Tamás, Kosiba Dániel győzelmével fordítottunk, majd Ecseki javított, és öt játszmában megverte ellenfelét. A mieink az utolsó csoportmeccsükön az eddig százszázalékos Egyiptommal találkoznak szerdán. Ha nyernek, biztosan a felsőházba kerülnek, vereség esetén viszont az argentin–szlovén párharc eredményétől függ a sorsuk.

Minden divízióban négy hatos csoportban zajlanak a küzdelmek, amelyek ezután egyenes kieséses rendszerben folytatódnak. A csoportgyőztesek egyből a negyeddöntőbe jutnak, míg a csoportmásodikok a csoportharmadikokkal játszanak a negyeddöntőbe kerülésért. Ugyanezt a szisztémát alkalmazzák az alsóági rájátszás során is, azaz a csoportnegyedikek az egyenes kiesés szakasz első körében kiemeltek, abban csak a csoportötödikek és a csoporthatodikok játszanak.

CSAPAT-VILÁGBAJNOKSÁG, KUALA LUMPUR
NŐK, 1. DIVÍZIÓ, A-CSOPORT
MAGYARORSZÁG–MALAJZIA 3:0
Madarász Dóra–Ho Ying 3:0 (11:3, 11:8, 11:7)
Póta Georgina–Chang Li Sian Alice 3:0 (11:4, 11:3, 11:2)
Lovas Petra–Ng Sock Khim 3:0 (11:6, 12:10, 11:8)
Az állás: 1. Kína 8 pont (12:0), 2. Tajvan 8 (12:3), 3. Románia 6 (7:6), 4. Magyarország 6 (6:6), 5. Spanyolország 4 (2:12), 6. Malajzia 4 (0:12)

FÉRFIAK, 2. DIVÍZIÓ, G-CSOPORT

MAGYARORSZÁG–MEXIKÓ 3:1
Ecseki Nándor–Marcos Madrid 0:3 (8:11, 6:11, 5:11)
Lakatos Tamás–Salvador Uribe 3:1 (10:12, 11:6, 11:4, 14:12)
Kosiba Dániel–Miguel Lara 3:0 (11:7, 11:5, 11:5)
Ecseki–Uribe 3:2 (9:11, 11:9, 11:3, 7:11, 11:5)
Az állás: 1. Egyiptom 8 pont, 2. Magyarország 7 (10:5), 3. Argentína 7 (9:5), 4. Szlovénia 6. Mexikó 4 (2:12), 6. Norvégia 4 (0:12)