pergel-szandra-csapat-vb

A Kuala Lumpur-i csapat-világbajnokság nyitó napján női válogatottunk Kínától és Tajvantól is kikapott, ami azonban még ennél is fájóbb, hogy férficsapatunk alulmaradt Argentínával szemben.

Póta Georgina és Lovas Petra nem lépett asztalhoz női válogatottunk első mérkőzésén, ami abból a szempontból érhető, hogy Kína ellen velük sem lett volna sok esélyünk. A világbajnok 3:0-ra győzött, ám Madarász Dóra és Pergel Szandra is nyert szettet, utóbbi kettőt is, ami biztató volt a folytatásra nézve.

A második mérkőzésen Tajvan ellen már Póta és Lovas is bemutatkozott, ám ők sem tudták megszerezni a mieink első győzelmét Póta 3:0-ra kikapott Csen Szu-jutól, míg Lovas ellen kétjátszmás hátrányból fordított Cseng I-csing. A legfájóbb Pergel Szandra veresége volt, hiszen három mérkőzéslabdája is volt Csen Hszien-csu ellen.

„Kína ellen jól helytálltak a lányok, Szandi döntő szettet játszott az olimpiai és világbajnok Li Hsziao-hsziával, Dóri Csen Meng ellen 1:0 után a második szettben is 9:9-es állásig jutott – értékelte az első napot Téglás Péter szövetségi kapitány. – Merci élete első vb-meccsén megszorongatta a második szettben Ting Ninget. Tajvan ellen semmi sem jött össze. Ginának sajnos nem volt esélye. Petra 2:0-ra vezetett a világranglista 19. helyezettje ellen. Döntő szettben tízre kapott ki. Az első szettben a bíró elvette a füles szerváját, amit minden végjátékban eredményesen használ..., ez szerintem nagyban befolyásolta a mérkőzést, mert nem tudta utána ezt a szervát adni. Szandinak három meccslabdája volt, sajnos nem volt elég. Holnap Spanyolország következik."

A 2. divízióban szereplő férficsapatunk sem kezdett jobban, sőt. Aranyosi Péter még a vb előtt felhívta rá a figyelmet, hogy manapság már egy ország játékosait sem szabad lebecsülni, szavait pedig sajnos rögtön az első meccsük alátámasztotta. Argentína ugyanis 3:1-re nyert fiaink ellen.

Kosiba Dánielt pihentette a kapitány, Jakab János pedig két jóval alacsonyabban rangsorolt dél-amerikaitól is kikapott. Szita Márton veresége magyarázható azzal, hogy ez volt az első világbajnoki mérkőzése.

Hétfőn a norvégok és a szlovénok következnek, ellenük már Kosiba Dániel és Ecseki Nándor is játszik. Valamint Lakatos Tamás is, aki az egyetlen magyar győzelmet aratta vasárnap, Aranyosi Péter elmondása szerint jól, stabilan játszva, bravúrokat bemutatva.

CSAPAT-VILÁGBAJNOKSÁG, KUALA LUMPUR

FÉRFIAK, 2. DIVÍZIÓ, G-CSOPORT
ARGENTÍNA–MAGYARORSZÁG 3:1
Gilabert–Jakab János 3:0 (12:10, 11:7, 11:9)
Alto–Lakatos Tamás 2:3 (7:11, 9:11, 11:7, 18:16, 6:11)
Cifuentes–Szita Márton 3:1 (5:11, 11:7, 11:5, 12:10)
Alto–Jakab 3:1 (11:9, 11:8, 10:12, 14:12)

EGYIPTOM–MEXIKÓ 3:0
SZLOVÉNIA–NORVÉGIA 3:0

NŐK, 1. DIVÍZIÓ, A-CSOPORT
KÍNA–MAGYARORSZÁG 3:0
Ting Nin–Nagyváradi Mercédesz 3:0 (11:1, 12:10, 12:4)
Li Hsziao-hszia–Pergel Szandra 3:2 (11:3, 11:9, 9:11, 9:11,11: 4)
Csen Meng–Madarász Dóra 3:1 (7:11, 11:9,11:9, 11:1)

TAJVAN–MAGYARORSZÁG 3:0
Csen Szu-ju–Póta Georgina 3:0 (11:8, 11:6, 11:7)
Cseng I-csing–Lovas Petra 3:2 (10:12, 7:11, 11:9, 11:7, 12:10)
Cseng Hszien-csu–Pergel 3:2 (11:5, 6:11, 12:14, 11:7, 12:10)

TAJVAN–SPANYOLORSZÁG 3:2
ROMÁNIA–MALAJZIA 3:0
ROMÁNIA–SPANYOLORSZÁG 3:0
KÍNA–MALAJZIA 3:0

Az állás: 1. Kína és Románia 4-4 pont (6:0), 3. Tajvan 4 (6:2), 4. Spanyolország 2 (2:6), 5. Magyarország és Malajzia 2-2 (0:6)