dmitrij-ovtcharov

A férfiaknál Dmitrij Ovtcharov, a nőknél Shen Yanfei nyerte meg a portugáliai Gondomarban megrendezett Európa Top 16 versenyt.

Dmitrij Ovtcharov ismét bizonyította, hogy ő Európa legjobb asztaliteniszezője. A kijevi születésű német tavaly első lett az Európai Játékokon, az Európa-bajnokságon, no meg a Top 16-on is, utóbbin tehát most megvédte címét. A döntőben a hazaiak meglepetésemberét, Joao Monteirót győzte le 4:2-re, visszavágva a portugálnak a csoportkörben elszenvedett 3:2-es vereségért.

„El kell ismernem, Joao meglepett a csoportkörben. Nagyon jól játszott, de elemeztem a vereségem okait, és ma felkészülten vártam az újabb meccsünket" – mondta a döntő után Ovtcharov, aki 2012 és 2015 után harmadszor nyerte meg az Európa Top 16-ot.

A nőknél a spanyol színekben játszó Shen Yanfei diadalmaskodott, a fináléban 4:1-re nyert a negyeddöntőben Póta Georginát legyőző török Hu Melek ellen.

„Nem volt könnyű Hu ellen játszani, hiszen legutóbb megvert, ráadásul páros partnerek is vagyunk, szóval jól ismerjük egymást" – nyilatkozta Shen Yanfei, aki ötödik kiemeltként indult a versenyen.

Korábban mindkettejüknek a negyeddöntő volt a legjobb eredménye az Európa Top 16-on és elődjén, az 1971-ben életre hívott Top 12-n. Arra sem volt még példa idáig, hogy Spanyolország vagy Törökország képviseletében valaki döntőt játsszon a legjobb európai pingpongosokat felvonultató viadalon.

EURÓPA TOP 16, GONDOMAR
FÉRFIAK
DÖNTŐ

Dmitrij Ovtcharov (német)–Joao Monteiro (portugál) 4:2 (11:6, 11:5, 11:8, 8:11, 11:13, 11:7)
A 3. HELYÉRT
Alekszandr Sibajev (orosz)–Kristian Karlsson (svéd) 4:1 (12:10, 11:2, 14:12, 3:11, 11:5)