pota-vk

Póta Georgina egy győzelemmel és egy vereséggel továbbjutott a csoportjából a nők Szendaiban zajló világkupáján.

A világranglista 31. helyén álló Pótára az első mérkőzésén berlini klubtársa, a német Petrissa Solja (26.) várt, akivel elmondása szerint nem szeret játszani, mert balkezes. Most sem lelte sok örömét az ellene való küzdelemben, ugyanis 4:0-ra kikapott.

Másik csoportellenfelét, a brazil Caroline Kumaharát (137.) azonban 4:1-re legyőzte, még úgy is, hogy a játékvezető a negyedik szettben szabálytalannak minősítette a szerváját, ami annyira kizökkentette, hogy el is bukta ezt a játszmát.

A csoportból tehát másodikként jutott tovább, a nyolcaddöntőben a második helyen kiemelt, világranglista-3. kínai Csu Jü-ling lesz az ellenfele.

NŐI VILÁGKUPA, SZENDAI
4. CSOPORT

Petrissa Solja (német)–Caroline Kumahara (brazil) 4:2 (10:12, 11:9, 11:7, 2:11, 11:2, 11:3)
Petrissa Solja (német)–Póta Georgina 4:0 (13:11, 11:4, 11:7, 11:7)
Póta Georgina–Caroline Kumahara (brazil) 4:1 (11:6, 11:8, 11:5, 3:11, 11:8)