szudi1

Női válogatottunk 3:0-ra elbukta a franciák elleni helyosztóját, ezzel a 10. helyen végzett a jekatyerinburgi Európa-bajnokságon. A férfiak Szerbia legyőzésével tizenegyedikek lettek.

Póta Georgina ezúttal pihenőt kapott, a franciák ellen mutatkozott be az Eb-n Nagyváradi Mercédesz. Mégpedig kifejezetten biztatóan, hiszen az első két játszmát megnyerte, ellenfele azonban fordítani tudott. Sajnos az első két meccs is a franciáké lett, Madarász Dóra szintén öt szettben maradt alul, míg Pergel Szandra 3:1-re kapott ki.

A férfiaknál győzelemmel zártak a mieink, sikerült visszavágni Szerbiának a csoportkörben elszenvedett vereségért. Mondhatni, csak magyar győzelem született, mégis 3:2 lett a vége. Szerbia két sikerét ugyanis a délvidéki Pető Zsolt aratta, aki előbb Szudi Ádámnál, majd Lakatos Tamásnál bizonyult jobbnak. Utóbbi sikerével lett 2:2 az állás, mivel Lakatos megnyerte a másik meccsét, és az ezúttal harmadik embernek beírt Kosiba is hozta a magáét. A 10. helyről így a Szudi Ádám–Vladimir Radonjics összecsapás döntött, amely 3:0-s magyar diadalt hozott!

Szerdán az egyéni és páros versenyszámokkal folytatódik az Eb.