eb-masodik-nap

Szombati veresége(i) után a férfi és a női magyar csapat is a 9–16. helyért folytatja szereplését a jekatyerinburgi Európa-bajnokságon.

Férfiválogatottunk a két pénteki vereségét követően a szombati mérkőzését is elveszítette. A franciák ellen lehetett volna szorosabb is, de Lakatos Tamás hiába vezetett 2:0-ra és volt meccslabdája is a döntő szettben, kikapott Emmanuel Lebessontól. Szintén öt játszmában maradt alul Pattantyús Ádám, míg Szudi Ádám 3:1-re kapott ki.

„Nemcsak játékban jobb száz hellyel az ember, hanem mentálisan is" – mutatott rá a vereségek egyik okára Aranyosi Péter szövetségi kapitány.

Szintén nem jutott a legjobb nyolcba női együttesünk, pedig az ő esetükben azért bizakodóbbak lehettünk. A Luxemburg elleni pénteki siker után azonban szombaton a lengyelektől, majd a házigazda oroszoktól is kikaptak 3:1-re (Pergel Szandra és Póta Georgina tudott egy-egy meccset nyerni), így harmadikak lettek a csoportban.

„Kikaptunk két jobb csapattól. Sajnos a lengyelek ellen nem volt esélyünk, ott Szandinak volt egy szép győzelme. Az oroszok ellen Gina második meccse is meg lehetett volna, vesztes állásból két mérkőzéslabdája is volt, de nekünk az oroszokat 3:0-ra vagy 3:1-re kellett volna megverni a legjobb nyolc közé jutáshoz. Jobbak voltak az ellenfeleink" – mondta a csapatot irányító Téglás Péter.

A férfiak Spanyolországgal, a nők Szlovákiával játszanak vasárnap, és ha nyernek, a 9–12. helyért folytathatják.