Eb-elso

Férfiválogatottunk az első két mérkőzését elveszítette a jekatyerinburgi Európa-bajnokságon, női csapatunk viszont győzelemmel kezdett.

A férfiak csapatversenyében a címvédő portugálok vártak elsőként a mieinkre. Kosiba Dániel és Lakatos Tamás is megszorongatta ellenfelét, de végül érvényesült a papírforma, 3:0-ra Portugália didalmaskodott.

„Két mérkőzésen is 2:1 volt ide, de a fontos pillanatokban nem ők hibáztak, valamint taktikailag pontosabbak voltak. Ez jött ki, és itt ugye százhelynyi különbségek is vannak a játékosok között, de szépen helytálltak a fiúk" – mondta Aranyosi Péter szövetségi kapitány.

A szerbek ellen már több esélyünk volt, de végül újra vereséget szenvedtünk. Pattantyús Ádám sikerével 1:0-ra vezettünk, és bár ezután Kosiba kikapott, Lakatos győzelmével újra nálunk volt az előny. A negyedik összecsapáson a fiatal Szudi Ádám kapott szerepet, de nem tudta meglepni a rutinos Alekszandar Karakasevicset. A mindent eldöntő ötödik partin Kosiba sajnos nem bírt Marko Jevtoviccsal.

A negyeddöntőbe jutás most már csak egy franciák elleni szombati bravúrral sikerülhet.

Női csapatunk esélyeshez méltón legyőzte Luxemburgot, bár nem ment könnyen. Természetesen Ni Xialian keze volt a dologban, az 52 éves, kínai származású „pingpongnagyi" ugyanis mindkét mérkőzését megnyerte, Póta Georgina ellen nehezebben, Pergel Szandra ellen könnyebben. Ez is belefért, mivel a csapattársai nem tudtak felnőni hozzá, Póta, Pergel és Madarász Dóra is nyert egy meccset, így magyar siker született. Folytatás szombaton Lengyelország, majd Oroszország ellen.