pota-samara

Póta Georgina a román Elizabeta Samarával az első kiemelteket legyőzve negyeddöntőbe jutott párosban az ausztriai World Tour-versenyen.

Pótáék párosban a selejtezőből indultak, és két mérkőzésükön csak egy játszmát vesztettek. Jó formájukat átmentették a főtáblára is, az első fordulóban (a nyolcaddöntőben) legalábbis borították a papírformát. Az első helyen kiemelt Dzson Dzsi Hi és Jang He Un várt rájuk, utóbbi idén világbajnok lett vegyes párosban. Gináékkal azonban nem tudtak mit kezdeni, 3:0-s vereséget szenvedtek.

„Ilyen mérkőzésen nehéz megmondani a taktikát. Nekünk nem volt szabad gyorsítani, igyekezni kellett lassítani a játékot. A koreaiak szervafogadásban nagyon jók, de most ebben sikerült jobbnak lenni” – értékelt a bravúros győzelem után Téglás Péter női szövetségi kapitány.

A negyeddöntőben egy „holland, lengyel" duó, Li Jie és Li Qian volt az ellenfél. A harmadik szett volt a sorsdöntő, amelyet 16:14-re ők nyertek meg, a negyedik szettben már nem volt esélyük Gináéknak.

Legjobb női játékosunknak egyesben nem sok sikerélmény jutott, hiszen a főtábla első fordulójában 4:1-es vereséget szenvedett a japán Hajata Hinától.

A férfiaknál Pattantyús Ádám nem tudta megismételni a világbajnokságon bemutatott teljesítményét. Akkor nagy csatában legyőzte Csuang Csi-jüant, az 5. kiemelt tajvani azonban most egyértelműen jobb volt.

Befejezte szereplését Nagyváradi Mercédesz is, aki az U21-esek főtábláján 3:0-ra kikapott holland ellenfelétől.

WORLD TOUR, AUSZTRIA, WELS, SZEPTEMBER 2–6.

FÉRFIAK
EGYES, 1. FORDULÓ
Csuang Csi-jüan (tajvani, 5.)–Pattantyús Ádám 4:0 (11:4, 11:6, 11:7, 11:8)

NŐK
Hajata Hina (japán)–Póta Georgina (13.) 4:1 (11:6, 5:11, 11:8, 11:9, 11:8)

PÁROS
NYOLCADDÖNTŐ
Póta Georgina, Elizabeta Samara (magyar, román)–Dzson Dzsi Hi, Jang He Un (dél-koreai, 1.) 3:0 (11:8, 13:11, 11:8)
NEGYEDDÖNTŐ
Li Jie, Li Qian (holland, lengyel)–Póta Georgina, Elizabeta Samara (magyar, román) 3:1 (11:9, 5:11, 16:14, 11:4)