kriston-daniel-osztrak-world-tour

Kriston Dániel az ausztriai World Tour-verseny nyitó napján szép győzelemmel bizonyította, hogy helye van a válogatottban.

Kriston Dániel a férfi egyes selejtezőit vereséggel kezdte Welsben (egy tajvani volt jobb nála), a második csoportmeccsén viszont hét szettben legyőzte Jon Perssont. Aranyosi Péter szerint Kriston élete legjobbját játszotta a svéd ellen. A férfiak szövetségi kapitánya úgy érzi, hogy jól döntött a válogatott összeállításánál, és örül, hogy Kriston ilyen komoly, világranglista-74. ellenféllel szemben bizonyította, hogy helye van a válogatottban. Ez pedig nemcsak az utazó keretet jelenti, hanem a felkészüléseken való részvételt is.

Pattantyús Ádám egy feltörekvő orosszal, a 19 éves Szadi Iszmailovval találkozott, aki a múlt heti cseh WT-versenyen Kosiba Dánielt búcsúztatta. Ezúttal Iszmailov húzta a rövidebbet, Pattantyús hatalmas csatában, döntő szett 12:10-re nyert.

Ecseki Márton szintén hét játszmában diadalmaskodott, míg Szita Márton egy-egy győzelemmel és vereséggel zárta a csoportkört.

A nőknél Ambrus Krisztina, Pergel Szandra és Madarász Dóra is győzelemmel mutatkozott be, a második mérkőzésüket csütörtökön játsszák.

Nagyváradi Mercédesz két 4:1-es vereséget szenvedett, az U21-esek között viszont szettet sem vesztett osztrák ellenfelével szemben. Szintén sikeresen kezdte meg szereplését a fiatalok versenyében Szita Márton.

WORLD TOUR, AUSZTRIA, WELS, SZEPTEMBER 2–6.

FÉRFIAK
EGYES, SELEJTEZŐ
4. CSOPORT
Ecseki Nándor–Tomás Polansky (cseh) 4:3 (9:11, 11:9, 7:11, 12:10, 6:11, 11:9, 11:5)

4. CSOPORT
Pattantyús Ádám–Szadi Iszmailov (orosz) 4:3 (4:11, 11:9, 10:12, 13:11, 8:11, 11:2, 12:10)

6. CSOPORT
Szita Márton–Humberto Manhani (brazil) 4:0 (11:9, 12:10, 11:9, 11:4)
Kristian Karlsson (svéd)–Szita Márton 4:0 (11:4, 11:8, 11:8, 11:7)

12. CSOPORT
Szun Csia-hung (tajvani)–Kriston Dániel 4:2 (11:5, 11:8, 11:3, 11:13, 7:11, 11:6)
Kriston Dániel–Jon Persson (svéd) 4:3 (8:11, 4:11, 13:11, 11:8, 11:9, 10:12, 11:5)

27. CSOPORT
Kosiba Dániel–Sebastian Moavro (argentin) – játék nélkül

U21, EGYES, SELEJTEZŐ
13. CSOPORT
Szita Márton–Birdie Boro (indiai) 3:2 (7:11, 13:11, 14:16, 11:6, 11:3)

NŐK
7. CSOPORT
Linda Bergström (svéd)–Nagyváradi Mercédesz 4:1 (11:7, 11:8, 11:7, 9:11, 11:0)
Ceng Csien (szingapúri)–Nagyváradi Mercédesz 4:1 (11:6, 5:11, 11:8, 11:6, 11:9)

9. CSOPORT
Ambrus Krisztina–Ivana Tubikanec (horvát) 4:0 (11:3, 11:9, 11:4, 11:1)

18. CSOPORT
Madarász Dóra–Karoline Mischek (osztrák) 4:3 (7:11, 11:6, 11:2, 11:7, 9:11, 9:11, 11:8)