pota georgina150327slideshow

Az egyesek második fordulójában mind a négy magyar versenyző kikapott, így a mieink számára véget ért a Bakiban zajló Európai Játékok.

Szerda délelőtt a nők léptek asztalhoz, Madarász Dóra a második kiemelt Liu Jia ellen próbált meg bravúrt elérni. Az első szettet meg is nyerte, majd az osztrák egyenlítése után a harmadik játszmában 9:7-re vezetett. Liu Jia azonban fordítani tudott, innentől pedig már uralta a mérkőzést, 4:1-re nyert.

Póta Georginára is egy kínai származású játékos várt az 51 éves Ni Xialian személyében. Legnagyobb reménységünk mindössze a második meccsét játszotta a csarnokban, ez is közrejátszhatott abban, hogy sima vereséget szenvedett a luxemburgi veterántól.

A férfiaknál nem a mieink mellett szólt a papírforma, amit nem sikerült borítani. Kosiba Dániel és Pattantyús Ádám is 2:1-es szettelőnyről kapott ki 4:2-re. Kosibánál a csapatban ezüstérmes, kilencedik kiemelt francia Simon Gauzy, Pattantyúsnál a 16. kiemelt brit Paul Drinkhall volt jobb.

Timo Boll még rosszabbul járt. A második kiemelt német kiválóság ételmérgezés miatt annyira legyengült, hogy a szobáját sem nagyon tudja elhagyni, így esélye sem volt, hogy kiálljon a szlovák színekben induló Yang Wang ellen.

EURÓPAI JÁTÉKOK, BAKI
NŐI EGYES, 2. FORDULÓ
Liu Jia (osztrák, 2.)–Madarász Dóra 4:1 (7:11, 11:6, 11:9, 11:3, 11:5)
Ni Xialian (luxemburgi)–Póta Georgina (4.) 4:0 (11:8, 11:6, 11:9, 11:5)

FÉRFI EGYES, 2. FORDULÓ
Simon Gauzy (francia, 9.)–Kosiba Dániel 4:2 (11:8, 10:12, 6:11, 11:5, 11:9, 11:4)
Paul Drinkhall (brit, 16.)–Pattantyús Ádám 4:2 (9:11, 11:5, 9:11, 11:9, 11:6, 11:8)